Plugins - Jetpack by WordPress.com - Development (trunk) - en to mk translation catalogue (265 entries)

en: %1$s %2$s Views
mk: %1$s %2$s прегледи

en: %1$s at %2$s
mk: %1$s во %2$s ч.

en: %s ago
mk: пред %s

en: &laquo; Previous
mk: &laquo; Претходна

en: (no title)
mk: (без наслов)

en: (required)
mk: (задолжително)

en: <b>%</b> Replies
mk: <b>%</b> одговори

en: <b>1</b> Reply
mk: <b>1</b> одговор

en: Activate
mk: Активирај

en: Add
mk: Додај

en: Add New
mk: Додаде нова

en: Add a new service
mk: Додај нов сервис

en: Add or remove tags
mk: Додај или отстрани ознаки

en: Admin bar
mk: Админ лента

en: All
mk: Сите

en: All pages
mk: Сите страници

en: All posts
mk: Сите написи

en: An <span>Automattic</span> Airline
mk: <span>Automattic</span> Airline

en: An administrator for this blog must set up the Jetpack connection.
mk: Администраторот на овој блог мора да постави Jetpack конекција.

en: Attachment Page
mk: Страница со прилози

en: Available Services
mk: Достапни сервиси

en: Be sure to click "Update Profile" at the bottom of the screen to save your changes.
mk: Не заборавајте да кликнете на „Ажурирај го профилот“ за да ги зачувате проените.

en: Black
mk: Црна

en: Blue
mk: Сина

en: Bring the power of the WordPress.com cloud to your self-hosted WordPress. Jetpack enables you to connect your blog to a WordPress.com account to use the powerful features normally only available to WordPress.com users.
mk: Понесете ја моќта од WordPress.com на Вашиот лично хостиран WordPress. Jetpack Ви овозможува да го поврзите Вашиот блог со Вашата WordPress.com сметка и да ги користите моќните функциите кои се достапни за WordPress.com корисниците.

en: Cancel
mk: Откажи

en: Category
mk: Категорија

en: Center
mk: Средина

en: Change logo
mk: Променете лого

en: Chart stats by
mk: Графикон според

en: Choose from the most used tags
mk: Одберете од најчестите ознаки

en: Choose logo
mk: Избери лого

en: Click to email this to a friend
mk: Кликнете за да испратете на пријател

en: Click to print
mk: Кликни за печатење

en: Click to share on LinkedIn
mk: Кликни за да споделиш на LinkedIn

en: Click to share on Reddit
mk: Кликни за да споделиш на Reddit

en: Click to share on Twitter
mk: Кликни за да споделиш на Twitter

en: Close
mk: Затвори

en: Comment
mk: Коментар

en: Comments
mk: Коментари

en: Complex Phrases
mk: Комплексни фрази

en: Configure
mk: Конфигурирај

en: Configure %s
mk: Постави %s

en: Connect to WordPress.com
mk: Конектирај со WordPress.com

en: Count the page views of registered users who are logged in.
mk: Број ги прегледите на страниците на корисниците кои се најавени.

en: Custom Email Address
mk: Сопствена адреса за е-пошта

en: Custom Message:
mk: Сопствена порака:

en: Custom field deleted.
mk: Сопствените полиња се избришани.

en: Custom field updated.
mk: Сопственото поле е ажурирано

en: Dark
mk: Темна

en: Date
mk: Датум

en: Deactivate
mk: Деактивирај

en: Debug
mk: Дебагирај

en: Default
mk: Стандардно

en: Delete
mk: Избриши

en: Delete Permanently
mk: Трајно избриши

en: Description
mk: Опис

en: Disable CSS and JS
mk: Оневозможи CSS и JS

en: Display a mini version of your Gravatar Profile
mk: Прикажи мини верзија од Вашиот Gravatar профил

en: Display as:
mk: Прикажи како:

en: Double Negatives
mk: Двоен негатив

en: Drag and drop the services you'd like to enable into the box below.
mk: Влечи и остави ги сервисите кои сакате да ги користите.

en: Edit
mk: Уреди

en: Edit Menu Item
mk: Уреди елемент од менито

en: Edit Selection...
mk: Уреди ја селекцијата...

en: Email
mk: Е-пошта

en: Email Address
mk: Адреса за е-пошта

en: Email check failed, please try again
mk: Проверката не успеа, обиди се повторно

en: Empty Spam
mk: Испразни спам

en: Enabled Services
mk: Овозможени сервиси

en: Enter the URL of a 16x16px icon you want to use for this service.
mk: Внесете URL адреса од икона со димензии 16х16px која ќе се користи за овој сервис.

en: Error loading profile
mk: Грешка при вчитување на профилот

en: Error: please enter a valid email address.
mk: Грешка: Ве молиме внесете валидна адреса за е-пошта.

en: Error: please fill the required fields (name, email).
mk: Грешка: Ве молиме пополнете ги задолжителните полиња (име, е-пошта).

en: Explain...
mk: Објасни...

en: Featured Images
mk: Главни слики

en: Follow Blog
mk: Следи го блогот

en: Follow me on Twitter
mk: Следи ме на Twitter

en: For more information:
mk: За повеќе информации:

en: Front Page, Archive Pages, and Search Results
mk: Почетна страница, архивски страници и резултати од пребарување

en: Gallery
mk: Галерија

en: Gravatar Profile
mk: Gravatar профил

en: Green
mk: Зелена

en: Hidden Verbs
mk: Скриени глаголи

en: Hide
mk: Сокриј

en: Home
mk: Почетна

en: Icon
mk: Иконка

en: Icon + text
mk: Иконка + текст

en: Icon URL
mk: Адреса за иконката

en: Icon only
mk: Само иконка

en: Ignore all
mk: Игнорорај сѐ

en: Ignore always
mk: Секогаш игнорирај

en: Ignore suggestion
mk: Игнорирај предлози

en: Ignored Phrases
mk: Игнорирани фрази

en: Image
mk: Слика

en: Inactive
mk: Неактивен

en: Jetpack by WordPress.com
mk: Jetpack од WordPress.com

en: Jetpack requires WordPress version %s or later.
mk: Jetpack бара WordPress верзија %s или понова.

en: Jetpack supercharges your self-hosted WordPress site with the awesome cloud power of WordPress.com.
mk: Jetpack на Вашиот лично хостиран WordPress ги додава сите моќи кои ги има WordPress.com

en: Language
mk: Јазик

en: Large
mk: Голема

en: Last Modified
mk: Последна промена

en: Layout
mk: Изглед

en: Learn More
mk: Повеќе...

en: Learn more
mk: Повеќе...

en: Leave a Reply
mk: Напишете коментар

en: Leave a Reply to %s
mk: Напиши одговор на %s

en: Leave a reply
mk: Напишете коментар

en: Left
mk: Лево

en: Light
mk: Светла

en: Like
mk: Ми се допаѓа

en: Likes
mk: Допаѓања

en: Live Preview
mk: Преглед во реално време

en: Loading...
mk: Вчитувам...

en: Logo
mk: Лого

en: Media
mk: Мултимедија

en: Medium
mk: Средно

en: Menu Item
mk: Елемент на мени

en: Message
mk: Порака

en: Missed schedule
mk: Промашен распоред

en: More information
mk: Повеќе информации

en: Name
mk: Име

en: Next &raquo;
mk: Следна &raquo;

en: Next &raquo;
mk: Следна &raquo;

en: No
mk: Не

en: No plugins found.
mk: Нема пронајдено додатоци.

en: No suggestions
mk: Нема предлози

en: No themes found.
mk: Нема пронајдено теми.

en: No writing errors were found.
mk: Нема грешки во пишувањето.

en: None
mk: Нема

en: OK
mk: ВО РЕД

en: Older posts
mk: Стари написи

[ctx: Open Sans font: add new subset (greek, cyrillic, vietnamese)]
en: no-subset
mk: нема подмножество

en: Options
mk: Опции

en: Orange
mk: Портокалова

en: Order
mk: Подредување

en: Pages:
mk: Страници:

en: Path
mk: Патека

en: Personal Links
mk: Лични врски

en: Pingback:
mk: Пингување:

en: Pink
mk: Розева

en: Please verify your birthday.
mk: Ве молиме потврдете го вашиот роденден.

en: Plugins
mk: Додатоци

en: Portfolio
mk: Портфолио

en: Post was not sent - check your email addresses!
mk: Написот не беше испратен - проверете ја Вашата е-пошта!

en: Posts
mk: Написи

en: Press This
mk: Притисни тука

en: Preview
mk: Преглед

en: Print
mk: Печати

en: Privacy Policy
mk: Полиса на приватност

en: Publicize
mk: Соопшување

en: Publicize:
mk: Објави:

en: Publish
mk: Објави

en: Published
mk: Објавено

en: Purple
mk: Виолетова

en: Put your mouse over your Gravatar to check out your profile.
mk: Ставете го курсурот врз Вашиот Gravatar за да го видите Вашиот профил.

en: Recent Posts
mk: Скорешни написи

en: Red
mk: Црвена

en: Registered users
mk: Регистрирани корисници

en: Remove Service
mk: Избриши сервис

en: Repeated Word
mk: Повторан збор

en: Replace selection with:
mk: Замени го селектираното со:

en: Reply
mk: Одговори

en: Report visibility
mk: Видливост на известувања

en: Restore
mk: Врати

en: Right
mk: Десно

en: Save
mk: Зачувај

en: Save Changes
mk: Зачувај ги промените

en: Save Stylesheet
mk: Зачувај го нацртот

en: Save configuration
mk: Зачувај

en: Scheduled
mk: Закажани написи

en: Search
mk: Барај

en: Search Comments
mk: Пребарај коментари

en: Search Media
mk: Барај мултимедија

en: Search Plugins
mk: Пребарај додатоци

en: Select the roles that will be able to view stats reports.
mk: Изберете улоги за кои ќе биде видлива статистиката.

en: Send Email
mk: Испрати е-пошта

en: Send to Email Address
mk: Испрати по е-пошта

en: Separate tags with commas
mk: Оддели ги ознаките со запирки

en: Service name
mk: Име на сервисот

en: Services dragged here will be hidden behind a share button.
mk: Сервисите додадени овде ќе бидат скриени позади копчето за споделување.

en: Settings
mk: Поставувања

en: Settings have been saved
mk: Поставувањата беа зачувани

en: Share
mk: Сподели

en: Share this:
mk: Сподели:

en: Shared Post
mk: Споделен напис

en: Sharing
mk: Споделување

en: Sharing Settings
mk: Поставувања за споделување

en: Sharing URL
mk: Адреса за споделување

en: Sharing label
mk: Текст:

en: Show
mk: Прикажи

en: Show Personal Links
mk: Прикачи лични врски

en: Show all
mk: Покажи Сите

en: Show top posts over
mk: Прикажи ги топ написите

en: Show top search terms over
mk: Прикажи ги најкористените термини за пребарување

en: Silver
mk: Сребрена

en: Site Stats
mk: Статистика

en: Sorry, nothing to report.
mk: Жалам, нема ништо за известување.

en: Sorry, your blog cannot share posts by email.
mk: Жалам, Вашиот блог не поддржува споделување по е-пошта.

en: Sort by:
mk: Подреди по:

en: Spam
mk: Спам

en: Stats
mk: Статистика

en: Subject
mk: Наслов

en: Submit
mk: Испрати

en: Subscribe
mk: Претплати се

en: Success!
mk: Успех!

en: Support
mk: Поддршка

en: Tag name
mk: Име на ознака

en: Tags
mk: Ознаки

en: Terms of Service
mk: Услови за користење

en: Text
mk: Текст

en: Text only
mk: Само текст

en: The old version has been deactivated and can be removed from your site. | The old versions have been deactivated and can be removed from your site.
mk[0]: Старата верзија беше деактивирана и можете да ја избришете.
mk[1]: Старите верзии беа деактивирани и можете да ги избришете.

en: Theme
mk: Тема

en: Theme: %1$s.
mk: Тема: %1$s.

en: This post has been shared!
mk: Овој напис беше споделен!

en: This video is intended for mature audiences.
mk: Ова видео е наменето за возрасна публика.

en: Thumbnail
mk: Сликичка

en: Title
mk: Наслов

en: Title:
mk: Наслов:

en: Top Posts
mk: Најдобри написи

en: Top Posts &amp; Pages
mk: Најчитани написи и страници

en: Top Searches
mk: Топ пребарувања

en: Trash
mk: Во ѓубре

en: Type
mk: Тип

en: Uncategorized
mk: Некатегоризирано

en: Unpublished
mk: Необјавено

en: Username
mk: Корисничко име

en: Value
mk: Вредност

en: Verified Services
mk: Верифицирани сервиси

en: View All
mk: Види ги сите

en: View Full Profile &rarr;
mk: Види го целиот профил &rarr;

en: Views over 48 hours. Click for more Site Stats.
mk: Прегледи во претходните 48 часа. Кликнете за повеќе статистика.

en: Visit <a href="%s">Site Stats</a> to see your stats.
mk: Посетете ја <a href="%s">Статистиката на сајтот</a> за да ја видите Вашата статистика.

en: Website
mk: Веб страница

en: White
mk: Бела

en: Width
mk: Ширина

en: WordPress.com is currently having problems and is unable to fuel up your Jetpack.  Please try again later.
mk: Моментално WordPress.com има проблеми и Jetpack е оневозможен. Ве молам обидете се подоцна.

en: Yes
mk: Да

en: You are not allowed to manage this item.
mk: Вие немате дозвола да го менаџирате овој елемент.

en: You can add the following variables to your service sharing URL:
mk: Можете да ги додадете следните променливи во вашиот сервис за споделување:

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
mk: Немате доволно дозволи за да пристапите на оваа страна.

en: You have shared this post with %s
mk: Го споделивте овој напис со %s

en: You need to register your Jetpack before connecting it.
mk: Вие мора да регистрирате Jetpack пред да го конектирате.

en: Your Email Address
mk: Вашата адреса за е-пошта

en: Your Name
mk: Вашето име

en: Your blog does not currently have any published posts.
mk: Нема објавени написи на Вашиот блог.

en: Your comment is awaiting moderation.
mk: Вашиот коментар чека модерирање.

en: a post or page is first published
mk: напис или страница е прво објавена

en: a post or page is updated
mk: напис или страница е ажурирана

en: cancel
mk: Откажи

en: day
mk: ден

en: edit
mk: Уреди

en: edit text
mk: уреди го текстот

en: month
mk: месец

[ctx: noun]
en: Comment
mk: Коментар

[ctx: share to]
en: Email
mk: Е-пошта

[ctx: share to]
en: Press This
mk: Претисни овде

[ctx: share to]
en: Print
mk: Печати

en: the past day
mk: претходниот ден

en: the past month
mk: претходниот месец

en: the past quarter
mk: претходниот квартал

en: the past week
mk: претходната недела

en: the past year
mk: претходната година

en: week
mk: недела
