Plugins - Jetpack by WordPress.com - Development (trunk) - en to ca translation catalogue (680 entries)

en: %1$s %2$s Views
ca: %1$s %2$s visualitzacions

[ctx: %1$s = "Click here" in an HTML link]
en: Sure thing. %1$s to add a new text box, textarea, radio, checkbox, or dropdown field.
ca: Segur que sí. %1$s per afegir un caixa de text nova, una àrea de text, un botó d'opció, una casella de selecció o un desplegable.

en: %1$s and %2$s
ca: %1$s i %2$s

en: %1$s at %2$s
ca: %1$s a les %2$s

en: %1$s on %2$s
ca: %1$s en %2$s

en: %s Error
ca: %s error

en: %s ago
ca: fa %s

en: %s has been activated.
ca: S'ha activat %s.

en: %s has been deactivated.
ca: S'ha desactivat %s.

en: %s is not a valid command.
ca: %s no és un comand vàlid.

en: %s is not a valid module.
ca: %s no és un mòdul vàlid.

en: %s is required
ca: Es necessita %s

en: %s requires a valid email address
ca: %s necessita un correu electrònic vàlid

en: &laquo; Previous
ca: &laquo; Entrades anteriors

en: &larr; Older Comments
ca: &larr; Comentaris anteriors

en: &mdash; Select &mdash;
ca: &mdash; Selecciona &mdash;

en: (no title)
ca: (sense títol)

en: (required)
ca: (necessari)

[ctx: 1: User Name, 2: Service Name (Facebook, Twitter, ...)]
en: %1$s on %2$s
ca: %1$s al %2$s

en: <b>%</b> Replies
ca: <b>%</b> respostes

en: <b>1</b> Reply
ca: <b>1</b> resposta

en: <span class="meta-nav">&laquo;</span> Older
ca: <span class="meta-nav">&laquo;</span> Anteriors

en: <strong>%s</strong> is not an allowed embed site.
ca: <strong>%s</strong> no és un lloc incrustat permès.

en: <strong>Jetpack is activated!</strong> Each site on your network must be connected individually by an admin on that site.
ca: <strong>S'ha activat el JetPack!</strong> Cada lloc web de la xarxa ha d'estar connectat individualment per un administrador d'aquest lloc web.

en: A few catchy words to motivate your readers to comment
ca: Unes poques paraules enganxoses que motivin els lectors a comentar

en: Activate
ca: Activa

en: Activate Akismet
ca: Activa l'Akismet

en: Active
ca: Activa

en: Add
ca: Afegeix

en: Add New
ca: Afegeix

en: Add a new field
ca: Afegeix un camp nou

en: Add a new service
ca: Afegeix un servei nou

en: Add an email signup form to allow people to subscribe to your blog.
ca: Afegeix un formulari de registre de correu electrònic per permetre a la gent subscriure's al vostre bloc.

en: Add another option
ca: Afegeix altra opció

en: Add or remove tags
ca: Afegeix o suprimeix etiquetes

en: Add sharing buttons to your blog and allow your visitors to share posts with their friends.
ca: Afegiu botons per compartir al bloc i permeteu que els visitants comparteixin les entrades amb els seus amics.

en: Add this form to my post
ca: Afegeix aquest formulari a l'entrada

en: Admin bar
ca: Barra d'administració

en: Advanced.  If this option is checked, you must include these files in your theme manually for the sharing links to work.
ca: Avançat. Si aquesta opció està marcada, heu d'incloure aquests fitxers en el tema manualment perquè els enllaços de compartició funcionin.

en: Album
ca: Àlbum

en: All
ca: Tot

en: All Projects
ca: Tots els projectes

en: All pages
ca: Totes les pàgines

en: All posts
ca: Tots els enviaments

en: Alphabetical
ca: Alfabètic

en: Alternate text:
ca: Text alternatiu:

en: An <span>Automattic</span> Airline
ca: Una línia aèria <span>Automattic</span>

en: An administrator for this blog must set up the Jetpack connection.
ca: Un administrador d'aquest bloc deu configurar la connexió del JetPack.

en: An error occurred creating your new sharing service - please check you gave valid details.
ca: S'ha produït un error en crear el vostre nou serveu de compartició - comproveu que doneu els detalls correctes.

en: Answer a short survey to let us know how we&#8217;re doing and what to add in the future.
ca: Respon una enquesta curta per fer-nos saber què estem fent i què afegir en un futur.

en: Aperture
ca: Apertura

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
ca: No hi ha cap resultat per l'arxiu sol·licitat. Potser cercar us ajudarà a trobar una entrada relacionada.

en: Are you sure you want to exit the form editor without saving?  Any changes you have made will be lost.
ca: Segur que voleu sortir de l'editor del formulari sense desar? Qualsevol canvi que hàgiu fet es perdrà.

en: Artist
ca: Artista

en: Attachment Page
ca: Pàgina de les adjuncions

en: Automatically proofread content when:
ca: Corregeix el contingut automàticament quan:

en: Autoplay video on page load
ca: Reproducció automàtica del vídeo activada per defecte

en: Available Modules:
ca: Mòduls disponibles:

en: Available Services
ca: Serveis disponibles

en: Background color
ca: Color de fons

en: Be sure to click "Update Profile" at the bottom of the screen to save your changes.
ca: Assegureu-vos que feu clic al botó "Actualitza el perfil" del peu de la pàgina per desar els canvis.

en: Bias Language
ca: Llengua

en: Black
ca: Negre

en: Blog Archives
ca: Arxiu del Bloc

en: Blog URL:
ca: URL del bloc

en: Blue
ca: Blau

en: Bring the power of the WordPress.com cloud to your self-hosted WordPress. Jetpack enables you to connect your blog to a WordPress.com account to use the powerful features normally only available to WordPress.com users.
ca: Porta el poder del núvol de WordPress.com al vostre WordPress. El JetPack us permet connectar el vostre bloc amb un compre de WordPress.com per fer servir les potents funcionalitats que normalment solament estan disponibles per a usuaris de WordPress.com.

en: Button style
ca: Estil del botó

en: By adding a contact form, your readers will be able to submit feedback to you. All feedback is automatically scanned for spam, and the legitimate feedback will be emailed to you.
ca: En afegir un formulari de contacte, els lectors podran enviar-vos opinions. Totes les opinions s'escanegen automàticament per trobar-hi brossa, i les opinions legítimes s'us enviaran per correu electrònic.s

en: CSS Revisions
ca: Revisions de CSS

en: CSS Stylesheet Editor
ca: Editor de les fulles d'estill CSS

en: Camera
ca: Càmera

en: Can I add more fields?
ca: Puc afegir més camps?

en: Can I view my feedback within WordPress?
ca: Puc veure la meva opinió al WordPress?

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel reply
ca: Cancel·la les respostes

en: Caption:
ca: Títol:

en: Carousel
ca: Carrusel

en: Category
ca: Categoria

en: Center
ca: Centrat

en: Change logo
ca: Canvia el logotip

en: Change whether your visitors can subscribe to your posts or comments or both.
ca: Canvia si els visitants poden subscriure's a les entrades, als comentaris o a tots dos.

en: Chart stats by
ca: Gràfic d'estadístiques per

en: Check for Spam
ca: Comprova la brossa

en: Checkbox
ca: Casella de selecció

en: Choose from the most used tags
ca: Trieu una de les etiquetes més usades

en: Choose logo
ca: Trieu un logotip

en: Circles
ca: Cercles

en: Clich&eacute;s
ca: Clix&eacute;s

en: Click here
ca: feu clic aquí

en: Click to Press This!
ca: Feu clic per publicar això!

en: Click to email this to a friend
ca: Feu clic per enviar un correu electrònic a un amic

en: Click to print
ca: Feu clic per imprimir

en: Click to share on Google+
ca: Feu clic per compartir a Google+

en: Click to share on LinkedIn
ca: Fes clic per compartir al Linkedin

en: Click to share on Pinterest
ca: Feu clic per compartir a Pinterest

en: Click to share on Reddit
ca: Fes clic per compartir al Reddit

en: Click to share on Tumblr
ca: Feu clic per compartir a Tumblr

en: Click to share on Twitter
ca: Feu clic per compartir al Twitter

en: Click to view slideshow.
ca: Feu clic per veure la presentació amb diapositives.

en: Close
ca: Tanca

en: Color Scheme
ca: Esquema de color

en: Comment
ca: Comentari

en: Comment navigation
ca: Navegació pels comentaris

en: Commenting as %s
ca: S'està comentant com a %s

en: Comments
ca: Comentaris

en: Comments on this post are closed.
ca: Els comentaris d'aquesta entrada estan tancats.

en: Complex Phrases
ca: Frases complexes

en: Config
ca: Configuració

en: Configure
ca: Configura

en: Configure %s
ca: Configura %s

en: Connect
ca: Connecta

en: Connect and share your posts on %s
ca: Connecta i comparteix les entrades a %s

en: Connect to
ca: Connecta a

en: Connect to WordPress.com
ca: Connectat amb WordPress.com

en: Connected
ca: Connectat

en: Contact Form
ca: Formulari de contacte

en: Contact Form URL:
ca: URl del formulari de contacte:

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ca: Continua llegint <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Copied!
ca: S'ha copiat

en: Count the page views of registered users who are logged in.
ca: Compta les pàgines vistes dels usuaris registrats que s'han identificat.

en: Create Share Button
ca: Crea un botó per compartir

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom CSS
ca: CSS personalitzat

en: Custom CSS Stylesheet
ca: Fulles d'estil CSS personalitzades

en: Custom Email Address
ca: Adreça de correu electrònic personalitzada

en: Custom Message:
ca: Missatge personalitzat:

en: Custom field deleted.
ca: S'ha suprimit el camp personalitzat.

en: Custom field updated.
ca: S'ha actualitzat el camp personalitzat.

en: Customize
ca: Personalitza

en: Daily Archives: %s
ca: Arxius diaris: %s

en: Dark
ca: Fosc

en: Dashboard
ca: Tauler

en: Date
ca: Data

en: Deactivate
ca: Desactiva

en: Debug
ca: Depuració

en: Default
ca: Predeterminada

[ctx: Default label for new HTML form field in contact form builder]
en: New Field
ca: Camp nou

[ctx: Default label for the first option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: First option
ca: Primera opció

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete Permanently
ca: Esborra permanentment

en: Delete this item permanently
ca: Suprimeix permanentment

en: Description
ca: Descripció

en: Diacritical Marks
ca: Signes diacrítics

en: Disable CSS and JS
ca: Desactiva CSS i JS

en: Disable Post By Email
ca: Desactiva l'entrada per correu electrònic

en: Disabled
ca: Deshabilitat

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Dismiss this notice.
ca: Descarta aquest avís.

en: Display Header Text
ca: Mostra el text de la capçalera

en: Display a mini version of your Gravatar Profile
ca: Mostra una versió mini del perfil del gravatar

en: Display an image in your sidebar
ca: Mostra una imatge en la barra lateral

en: Display as:
ca: Mostra com a:

en: Display images in full-size carousel slideshow.
ca: Mostra les imatges a mida completa a les diapositives del carrusel.

en: Do I need to fill this out?
ca: He d'omplir això?

en: Double Negatives
ca: Doble negacions

en: Download
ca: Descàrrega:

en: Drag and drop available services here.
ca: Arrossegueu i desa els serveis disponibles aquí.

en: Drag and drop the services you'd like to enable into the box below.
ca: Arrossega i deixa anar els serveis que voleu habilitar a la caixa de sota.

en: Drag up or down
    to re-arrange
ca: Arrossega i desa
    per tornar a organitzar

en: Drop down
ca: Desplega

en: Edit
ca: Edita

en: Edit CSS
ca: Editar CSS

en: Edit Menu Item
ca: Edita l'element del menú

en: Edit Project
ca: Edita el projecte

en: Edit Selection...
ca: Edita la selecció...

en: Edit Your Profile
ca: Editeu el perfil

en: Edit this new field
ca: Edita aquest camp nou

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email Address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Email check failed, please try again
ca: Ha fallat la comprovació del correu electrònic, torne-ho a provar

en: Email me whenever
ca: Envieu-me un correu electrònic quan

en: Email notifications
ca: Notificacions per correu electrònic

en: Email settings
ca: Paràmetres del correu electrònic

en: Empty Spam
ca: Buida la brossa

en: Enable Post By Email
ca: Activa la publicació per correu electrònic

en: Enable carousel
ca: Activar el carrusel

en: Enable proofreading for the following grammar and style rules when writing posts and pages:
ca: Activa la correcció per a les següents gramàtiques i regles d'estil quan s'escriguin entrades i pàgines:

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Enabled Services
ca: Serveis actius

en: English Options
ca: Opcions de l'anglès

en: Enter the URL of a 16x16px icon you want to use for this service.
ca: Introduïu la URL d'una icona de 16x16 píxels que voleu fer servir per aquest servei.

en: Enter your email address
ca: Introduïu el vostre correu electrònic

en: Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.
ca: Introduïu el vostre correu electrònic per subscriure-vos a aquest bloc i rebre notificacions d'entrades noves per correu electrònic.

en: Error Details: %s
ca: Detalls de l'error: %s

en: Error code: %s
ca: Codi de l'error: %s

en: Error in moving to Trash.
ca: S'ha produït un error en moure a la paperera.

en: Error in restoring from Trash.
ca: Error en restaurar de la paperera.

en: Error loading profile
ca: S'ha produït un error en carregar el perfil

en: Error!
ca: Error

en: Error, bad module.
ca: Error, mal mòdul.

en: Error: please enter a valid email address.
ca: Error: introdueix una adreça de correu electrònic vàlid.

en: Error: please fill the required fields (name, email).
ca: Error: completeu els camps necessaris (nom, correu electrònic).

en: Example:
ca: exemple:

[ctx: Example: The user is looking at a page, not a post.]
en: Page
ca: Pàgina

en: Explain...
ca: Explica...

en: Facebook Page URL
ca: URL de la pàgina de Facebook

en: Featured
ca: Destacats

en: Featured Images
ca: Imatges destacades

en: Feed(s) to Display:
ca: Fil(s) de subscripció a mostrar:

en: Feedback
ca: Opinions (en anglès)

en: Field type
ca: Tipus de camp

en: First option
ca: Primera opció

en: Focal Length
ca: Longitud focal

en: Follow Blog
ca: Segueix el bloc

en: Follow Comments
ca: Segueix els comentaris

en: Follow me on Twitter
ca: Segueix-me a Twitter

en: Follower Settings
ca: Configuració del seguidor

en: For more information:
ca: Per a més informació:

en: Form builder
ca: Constructor de formularis

en: From
ca: Des de

en: Front Page, Archive Pages, and Search Results
ca: Pàgina principal, pàgines d'arxiu, i resultats de la cerca.

en: Front page
ca: Pàgina inicial

en: Gallery
ca: Galeria

en: Google+ URL
ca: URL al Google+

en: Gravatar Hovercards
ca: Logo de les targes contextuals

en: Gravatar Profile
ca: Perfil del gravatar

en: Green
ca: Verd

en: Greeting Text
ca: Text de salutació

en: Have feedback on Jetpack?
ca: Vols opinions sobre el JetPack?

en: Here&#8217;s what your form will look like
ca: Així és com el formulari es veurà

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
ca: Hola,
    
    Esteu convidats a unir-vos a '%1$s' en
    %2$s amb el rol de %3$s.
    
    Feu clic al següent enllaç per confirmar la invitació:
    %4$s

en: Hidden Verbs
ca: Verbs ocults

en: Hide
ca: Amaga

en: Hide the stats smiley face image.
ca: Amaga la imatge de la cara somrient de les estadístiques.

en: High definition on by default
ca: Alta definició activada per defecte

en: Home
ca: Pàgina d'inici

en: How does this work?
ca: Com funciona açò?

en: IP Address:
ca: Adreça IP:

en: Icon
ca: Icona

en: Icon + text
ca: Icona + text

en: Icon URL
ca: URL de la icona

en: Icon only
ca: Només icones

en: Identify words and phrases to ignore while proofreading your posts and pages:
ca: Identifica les paraules i frases que cal ignorar quan corregiu les entrades i pàgines:

en: If empty, we will attempt to determine the image size.
ca: Si està buit, intentarem determinar la grandària de la imatge.

en: Ignore all
ca: Ignora-ho tot

en: Ignore always
ca: Ignora sempre

en: Ignore suggestion
ca: Ignora el suggeriment

en: Ignored Phrases
ca: Frases ignorades

en: Image
ca: Imatge

en: Image Alignment:
ca: Alineació de la imatge:

en: Image Color:
ca: Color de la imatge:

en: Image Gallery Carousel
ca: Carrusel de la galeria d'imatges

en: Image Grid
ca: Graella d'imatges

en: Image Link
ca: Enllaç d'Imatge

en: Image List
ca: Llista d'imatges

en: Image Settings:
ca: Configuració de la imatge:

en: Image Size:
ca: Mida de la imatge:

en: Image URL:
ca: URL de la imatge:

en: Image title:
ca: Títol de la imatge:

en: Inactive
ca: Inactiu

en: Invalid image URL
ca: URL d'imatge invàlid

en: Invalid request
ca: Sol·licitud no vàlida

en: Invalid security token.
ca: El testimoni de seguretat no és vàlid.

en: It looks like your Facebook URL is incorrectly configured. Please check it in your <a href="%s">widget settings</a>.
ca: Sembla que l'URL del Facebook no està configurada correctament. Comproveu-ho en la <a href="%s">configuració del giny</a>.

en: Jetpack Debugging Center
ca: Centre de depuració Jetpack

en: Jetpack FAQ
ca: PMF del JetPack

en: Jetpack Settings
ca: Configuració Jetpack

en: Jetpack Sites
ca: Llocs Jetpack

en: Jetpack Subscriptions Settings
ca: Configuració de les subscripcions del Jetpack

en: Jetpack Support
ca: Suport del Jetpack

en: Jetpack by WordPress.com
ca: El Jetpack gràcies a WordPress.com

en: Jetpack contains the most recent version of the old %l plugin. | Jetpack contains the most recent versions of the old %l plugins.
ca[0]: El JetPack conté la versió més recent de l'antiga extensió %l.
ca[1]: El JetPack conté les versions més recent de les antigues extensions %l.

en: Jetpack contains the most recent version of the old &#8220;%1$s&#8221; plugin.
ca: El JetPack conté la versió més recent de l'antiga extensió &#8220;%1$s&#8221;.

en: Jetpack could not contact WordPress.com: %(error_key)s.  This usually means something is incorrectly configured on your web host.
ca: El JetPack no ha pogut contactar amb WordPress.com: %(error_key)s. Això normalment significa que alguna cosa està mal configurada al vostre servidor web.

en: Jetpack has been successfully disconnected.
ca: Jetpack s'ha desconnectat amb éxit.

en: Jetpack is currently connected to WordPress.com
ca: Jetpack ara està connectat a WordPress.com

en: Jetpack is network activated and notices can not be dismissed.
ca: El Jetpack té activada la xarxa i els avisos no es poden rebutjar.

en: Jetpack is not currently connected to WordPress.com
ca: Jetpack no està connectat a WordPress.com

en: Jetpack requires WordPress version %s or later.
ca: El JetPack requereix la versió %s del WordPress o superior.

en: Jetpack supercharges your self-hosted WordPress site with the awesome cloud power of WordPress.com.
ca: El JetPack recarrega el vostre lloc web fet amb el WordPress amb el poder meravellós del núvol de WordPress.com

en: Jetpack will automatically take your great published content and share it instantly with third-party services
    		like search engines, increasing your reach and traffic.
ca: El JetPack agafarà automàticament el meravellós contingut del bloc o pàgina web i el compartirà instantàniament amb serveis de tercers com ara motors de cerca, i augmentar l'abast i trànsit.

en: Join %s other subscriber | Join %s other subscribers
ca[0]: Uneix %s altre subscriptor
ca[1]: Uneix altres %s subscriptors

en: Label
ca: Etiqueta

[ctx: Label for HTML form "Email" field in contact form builder]
en: Email
ca: Correu electrònic

[ctx: Label for HTML form "Name" field in contact form builder]
en: Name
ca: Nom

[ctx: Label for HTML form "URL/Website" field in contact form builder]
en: Website
ca: Lloc web

[ctx: Label for an option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: Option
ca: Opció

[ctx: Label for the set of options to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: Options
ca: Opcions

[ctx: Label to drag HTML form fields around to change their order in contact form builder]
en: move
ca: mou

en: Landscape
ca: Horitzontal

en: Language
ca: Idioma

en: Large
ca: Gran

en: Last Modified
ca: Última modificació

en: Layout
ca: Format

en: Learn More
ca: Saber-ne més

en: Learn more
ca: Saber-ne més

en: Leave a Reply
ca: Deixa un comentari

en: Leave a Reply to %s
ca: Respon a %s

en: Leave a reply
ca: Deixa un comentari

en: Left
ca: Esquerra

en: Light
ca: Clar

en: Like
ca: M'agrada

en: Link URL (when the image is clicked):
ca: URL de l'enllaç (quan es fa clic a la imatge):

en: Link account with WordPress.com
ca: Enllaça el compte amb WordPress.com

[ctx: Link to edit an HTML form field in contact form builder]
en: edit
ca: edita

en: Link your account to WordPress.com
ca: Vincula teu compte de WordPress.com

en: Links to services that you use across the web.
ca: Enllaça als serveis que useu al llarg del web.

en: Links to your blog's RSS feeds
ca: Enllaços al canal de subscripció RSS del bloc

en: Links to your websites, blogs, or any other sites that help describe who you are.
ca: Enllaça amb les vostres pàgines web, blocs, o altres llocs webs que puguen ajudar a descriure com sou.

en: Live Preview
ca: Previsualització

en: Loading Comments...
ca: S'estan carregant els comentaris...

en: Loading video...
ca: S'està carregant el vídeo...

en: Loading&hellip;
ca: S'està carregant&hellip;

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: Logged In
ca: ha entrat

en: Logo
ca: Logotip

en: Loop video playback
ca: Reproducció del vídeo en bucle

en: Main Sidebar
ca: Barra lateral principal

en: Mark this message as NOT spam
ca: Marca el missatge com a legítim

en: Mark this message as spam
ca: Marca aquest missatge com a brossa

en: Media
ca: Mèdia

en: Media File
ca: Mèdia

en: Medium
ca: Mitjana

en: Menu
ca: Menú

en: Menu Item
ca: Element del menú

en: Message
ca: Missatge

en: Message Sent
ca: Missatge enviat

en: Messages
ca: Missatges

en: Metadata
ca: Metadades

en: Missed schedule
ca: Falta data de publicació

en: Missing attachment ID.
ca: Falta l'identificador adjunt.

en: Missing target blog ID.
ca: Falta l'identificador del bloc de destí.

en: Missing target post ID.
ca: Falta l'identificador de l'entrada de destinació.

en: Mobile Apps
ca: Aplicacions per a mòbil

en: Mobile-compatible:
ca: Compatible per a mòbils:

[ctx: Module Name]
en: Contact Form
ca: Formulari de Contacte

[ctx: Module Name]
en: Custom CSS
ca: CSS personalitzat

[ctx: Module Name]
en: Enhanced Distribution
ca: Distribució millorada

[ctx: Module Name]
en: Extra Sidebar Widgets
ca: Ginys de la barra lateral extra

[ctx: Module Name]
en: Infinite Scroll
ca: Scroll Infinit

[ctx: Module Name]
en: Mobile Theme
ca: Theme per a mòbil

[ctx: Module Name]
en: Notifications
ca: Notificacions

[ctx: Module Name]
en: Sharing
ca: Compartint

[ctx: Module Name]
en: Shortcode Embeds
ca: Incrusteu Shortcodes

[ctx: Module Name]
en: Subscriptions
ca: Subscripcions

[ctx: Module Name]
en: Tiled Galleries
ca: Galeries de rajoles

[ctx: Module Name]
en: Widget Visibility
ca: Visibilitat dels Ginys

en: Monthly Archives: %s
ca: Arxius mensuals: %s

en: Monthly archives
ca: Arxius mensuals

en: More
ca: Més

en: More information
ca: Més informació

en: My Tweets
ca: Els meus tuits

en: Name
ca: Nom

en: Network Settings
ca: Paràmetres de xarxa

en: New field
ca: Camp nou

en: Newer Comments &rarr;
ca: Comentaris més recents  &rarr;

en: Newest
ca: El més nou

en: Next &raquo;
ca: Entrades següents &raquo;

en: Next &raquo;
ca: Entrades següents &raquo;

en: No Footer
ca: Sense peu de pàgina

en: No Header
ca: Sense capçalera

en: No comment text was submitted.
ca: No s'ha enviat text del comentari.

en: No data found for VideoPress identifier: <strong>%s</strong>.
ca: No s'ha trobat informació per a l'identificador del VideoPress: <strong>%s</strong>.

en: No feedback found
ca: No s'han trobat opinions

en: No plugins found.
ca: No s'ha trobat cap extensió.

en: No suggestions
ca: Cap suggeriment

en: No tags found.
ca: No s'han trobat etiquetes.

en: No themes found.
ca: No s'ha trobat cap tema.

en: No writing errors were found.
ca: No s'han trobat errors d'escriptura.

en: Nonce verification failed.
ca: No ha fallat cap verificació.

en: None
ca: Cap

en: Nope.  However, if you&#8217;d like to modify where your feedback is sent, or the subject line you can.  If you don&#8217;t make any changes here, feedback will be sent to the author of the page/post and the subject will be the name of this page/post.
ca: No. Però si us agrada modificar on s'envien o l'assumpte de les opinions, podeu. Si no feu cap canvi aquí, les opinions s'enviaran a l'autor de la pàgina o de l'entrada i l'assumpte del missatge serà el nom de la pàgina o de l'entrada.

en: Not Connected
ca: No està connectat

en: Not connected
ca: No està connectat

en: Nothing Found
ca: No s'ha trobat res

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Notify me of follow-up comments by email.
ca: Aviseu-me del seguiment dels comentaris per correu.

en: Notify me of new posts by email.
ca: Notifica'm per correu electrònic si hi ha entrades noves.

[ctx: Noun]
en: User
ca: Usuari

[ctx: Noun, as in: "The user role of that can access this widget is..."]
en: Role
ca: Rol

[ctx: Noun, as in: "This page is a date archive."]
en: Date
ca: Data

[ctx: Noun, as in: "This post has one tag."]
en: Tag
ca: Etiqueta

en: OK
ca: D'acord

en: Official buttons
ca: Botons oficials

en: Older posts
ca: Entrades anteriors

en: On this page, you are able to view the modules available within Jetpack, learn more about them, and activate or deactivate them as needed.
ca: En aquesta pàgina, podeu veure els mòduls disponibles al JetPack, aprendre més sobre ells, i activar i desactivar-los quan ho necessiteu.

en: Open link in a new window/tab
ca: Obre l'enllaç en una finestra o pestanya nova

en: Opens in new window
ca: Obre en una finestra nova

en: Optional text to display to your readers:
ca: Text opcional a mostrar als lectors:

en: Options
ca: Opcions

en: Orange
ca: Taronja

en: Order
ca: Ordre

en: Page %s
ca: Pàgina %s

en: Pages:
ca: Pàgines:

en: Passive Voice
ca: Veu passiva

en: Path
ca: Camí

en: Permalink to %s
ca: Enllaç permanent a %s

en: Personal Links
ca: Enllaços personals

en: Phrases to Avoid
ca: Frases a evitar

en: Pingback:
ca: Retroenllaç:

en: Pink
ca: Rosa

[ctx: Play as in playback or view a movie]
en: JavaScript required to play %s.
ca: Es requereix el JavaScript per reproduïr %s.

en: Please be sure to submit some text with your comment.
ca: Assegureu-vos d'enviar algun text amb el comentari.

en: Please provide a valid email address.
ca: Si us plau, proporciona una adreça de correu electrònic vàlida.

en: Please provide an email address to comment.
ca: Proporcioneu una adreça de correu electrònic per comentar.

en: Please provide an email address.
ca: Proporcioneu una adreça de correu electrònic.

en: Please provide your name to comment.
ca: Proporcioneu el nom per comentar.

en: Please provide your name.
ca: Proporcioneu el vostre nom.

en: Please specify a valid module.
ca: Especifiqueu un mòdul vàlid.

en: Please specify a valid user.
ca: Especifiqueu un usuari vàlid.

en: Please specify if you would like to disconnect a blog or user.
ca: Especifiqueu si voleu desconnectar un bloc o un usuari.

en: Please verify your birthday.
ca: Verifiqueu el vostre aniversari.

en: Plugins
ca: Extensions

en: Popular
ca: Populars

en: Portfolio
ca: Portafoli

en: Portrait
ca: Vertical

en: Post Comment
ca: Envia un comentari

en: Post by Email
ca: Publica per correu electrònic

en: Post navigation
ca: Navegació d'entrades

en: Post was not sent - check your email addresses!
ca: L'entrada no s'havia enviat, comproveu les vostres adreces electròniques!

en: Posted by
ca: Publicat per

en: Posted by %s
ca: Publicat per %s

en: Posted in %s
ca: Arxivat a %s

en: Posts
ca: Entrades

en: Posts & Comments
ca: Entrades i comentaris

en: Posts page
ca: Pàgina d'entrades

en: Preprocessor:
ca: Prepocessador:

en: Press This
ca: Premeu això

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Preview: changes must be saved or they will be lost
ca: Vista prèvia: els canvis s'ha de guardar o es perdran

en: Price
ca: Preu

en: Primary Menu
ca: Menú principal

en: Print
ca: Imprimeix

en: Privacy Policy
ca: Política de privacitat

en: Processing...
ca: Processant...

en: Profile
ca: Perfil

en: Project updated.
ca: Projecte actualitzat

en: Proofread Writing
ca: Corregeix l'escriptura

en: Proofreading
ca: S'està corregint

en: Proudly powered by %s
ca: Gràcies al %s

en: Publish
ca: Publica

en: Published
ca: Publicada

en: Publisher limits playback of video embeds.
ca: El publicador limita la reproducció de vídeos incrustats.

en: Purple
ca: Violeta

en: Put a chart showing 48 hours of views in the admin bar.
ca: Posa un gràfic que mostri 48 hores de visualitzacions a la barra d'administració.

en: Put your mouse over your Gravatar to check out your profile.
ca: Passeu el ratolí per sobre del Gravatar per revisar el vostre perfil.

en: Radio
ca: Botó d'opció

en: Recent Posts
ca: Entrades recents

en: Red
ca: Vermell

en: Redundant Phrases
ca: Frases redundants

en: Regenerate Address
ca: Regenera l'adreça

en: Registered users
ca: Usuaris registrats

en: Related
ca: Relacionats

en: Related posts
ca: Articles Relacionats

en: Remove Service
ca: Suprimeix el servei

en: Repeated Word
ca: Paraula repetida

en: Replace selection with:
ca: Substitueix la selecció amb:

en: Reply
ca: Respon

en: Report visibility
ca: Informa de la visibilitat

en: Required?
ca: Necessari?

en: Restore
ca: Restaura

en: Restore this item from the Trash
ca: Restaura aquest element des de la paperera

en: Right
ca: Dreta

en: Save
ca: Desa

en: Save &amp; Buy Upgrade
ca: Desa i compra una actualització

en: Save Changes
ca: Desa els canvis

en: Save Stylesheet
ca: Desa la fulla d'estil

en: Save and go back to form builder
ca: Desa i torna al constructor de formularis

en: Save configuration
ca: Desa la configuració

en: Save this field
ca: S'ha desat aquest camp

en: Saved successfully
ca: S'ha desat correctament.

en: Scheduled
ca: Previst

en: Search
ca: Cerca

en: Search Comments
ca: Cerca els comentaris

en: Search Feedback
ca: Cerca opinions

en: Search Media
ca: Cerca mèdia

en: Search Menu Items
ca: Cerca elements del menú

en: Search Plugins
ca: Cerca extensions

en: Search Results for: %s
ca: Resultats de la cerca per a: %s

en: Search results
ca: Resultats de la cerca

en: Security
ca: Seguretat

en: Select a user or pick "custom" and enter a custom email address.
ca: Seleccioneu un usuari o feu clic a "personalitzat" i entreu una adreça de correu electrònic personalitzada.

en: Select the roles that will be able to view stats reports.
ca: Selecciona els rols que podran veure les estadístiques.

en: Semantic Personal Publishing Platform
ca: Plataforma de publicació personal i semàntica.

en: Send Email
ca: Envia el correu electrònic

en: Send to Email Address
ca: Envieu a l'adreça de correu electrònic

en: Sent by a verified %s user.
ca: S'ha enviat per un usuari %s verificat.

en: Sent by an unverified visitor to your site.
ca: Enviat per un/a visitant no verificat a la teva web.

en: Separate tags with commas
ca: Separa les etiquetes amb comes

en: Service name
ca: Nom del servei

en: Services dragged here will appear individually.
ca: Els serveis arrossegats aquí apareixeran individualment.

en: Services dragged here will be hidden behind a share button.
ca: Els serveis arrossegats i deixats aquí, s'ocultaran darrere d'un botó de compartició.

en: Settings
ca: Opcions

en: Settings have been saved
ca: S'ha desat la configuració

en: Share
ca: Comparteix

en: Share this:
ca: Comparteix això:

en: Shared Post
ca: Entrada compartida

en: Sharing
ca: Compartint

en: Sharing Buttons
ca: Botons per compartir

en: Sharing Settings
ca: Opcions de compartició

en: Sharing URL
ca: S'està compartint la URL

en: Sharing is off. Add services above to enable.
ca: La compartició està desactivada. Afegiu els serveis de la part superior per activar.

en: Sharing label
ca: Etiqueta de compartició

en: Show
ca: Mostra

en: Show Account Links
ca: Mostra els enllaços del compte

en: Show Faces
ca: Mostra les cares

en: Show Personal Links
ca: Mostra els enllaços personals

en: Show Stream
ca: Mostra el flux

en: Show a <em>'follow blog'</em> option in the comment form
ca: Mostra una opció <em>'segueix el bloc'</em> al formulari dels comentaris

en: Show a <em>'follow comments'</em> option in the comment form
ca: Mostra una opció <em>'segueix els comentaris'</em> al formulari de comentaris

en: Show all
ca: Mostrar tot(s)

en: Show buttons on
ca: Mostra els botons

en: Show likes.
ca: Mostra els m'agrada.

en: Show map of photo location in carousel, when available.
ca: Mostra el mapa de localització de la foto al carrusel, quan hi hagi

en: Show photo metadata (<a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" target="_blank">Exif</a>) in carousel, when available.
ca: Mostra metadades (<a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" target="_blank">Exif</a>) de la foto al carrousel, quan hi hagi

en: Show profile photos in the plugin.
ca: Mostra fotografies del perfil a l'extensió

en: Show sharing buttons.
ca: Mostra els botons de compartició.

en: Show top posts over
ca: Mostra els fils més visitats

en: Show top search terms over
ca: Mostra els termes més cercats sobre

en: Show total number of subscribers? (%s subscriber) | Show total number of subscribers? (%s subscribers)
ca[0]: Mostra el nombre total de subscriptors? (%s subscriptor)
ca[1]: Mostra el nombre total de subscriptors? (%s subscriptors)

en: Show:
ca: Mostrar:

en: Shutter Speed
ca: Velocitat de l'obturador

en: Silver
ca: Plata

en: Site Name
ca: Nom del lloc

en: Site Stats
ca: Estadístiques del lloc web

en: Sites
ca: Llocs

en: Skip this step
ca: Saltar aquest pas

en: Skip to primary content
ca: Vés al contingut principal

en: Slideshow
ca: Presentació amb diapositives

en: Small
ca: Petit

en: Smiley face
ca: Cara somrient

en: Social Menu
ca: Menú social

en: Sorry, but there was an error posting your comment. Please try again later.
ca: S'ha produït un error en publicar el comentari. Torneu a intentar-ho més tard.

en: Sorry, but we could not authenticate your request.
ca: Ho sentim, però no podem autenticar la sol·licitud.

en: Sorry, nothing to report.
ca: Ho sentim, res a dir.

en: Sorry, your blog cannot share posts by email.
ca: Ho sentim, el bloc no pot compartir entrades per correu.

en: Sort by:
ca: Ordenat per:

en: Spam
ca: Correu brossa

en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Brossa <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Brosses <span class="count">(%s)</span>

en: Spelling
ca: Ortografia

en: Square Tiles
ca: Mosaics quadrats

en: Start Video After
ca: Comença el vídeo després de

en: Stats
ca: Estadístiques

en: Stylesheet saved.
ca: Full d'estil guardat.

en: Subject
ca: Assumpte

en: Submit
ca: Tramet

en: Submit &#187;
ca: Envia &#187;

en: Submitting Comment%s
ca: S'esta enviant el comentari %s

en: Subscribe
ca: Subscriu-me

en: Subscribe Button:
ca: Botó de subscripció:

en: Subscribe to %s
ca: Subscriu-me a %s

en: Subscribe to Blog via Email
ca: Subscriu al bloc per correu electrònic

en: Success!
ca: Correcte!

en: Support
ca: Suport

en: Tag name
ca: Nom de l'etiqueta

en: Tagged with %s
ca: Etiquetat amb %s

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Take Survey
ca: Fes la enquesta

en: Take WordPress with you.
ca: Emporta't el WordPress amb tu.

en: Terms of Service
ca: Condicions de Servei

en: Test your site’s compatibility with Jetpack.
ca: Posa a prova la compatibilitat del seu lloc amb Jetpack.

en: Text & Image Links
ca: Enllaços de text i imatge

en: Text Link
ca: Enllaç de text

en: Text List
ca: Llista de text

en: Text only
ca: Només text

en: Textarea
ca: Àrea de text

en: That connection has been removed.
ca: S'ha suprimit aquesta connexió.

en: The Jetpack Version is %s
ca: La versió de Jetpack és %s

en: The VideoPress plugin could not communicate with the VideoPress servers. This error is most likely caused by a misconfigured plugin. Please reinstall or upgrade.
ca: L'extensió VideoPress no es pot comunicar amb els servidors de VideoPress. Aquest error la majoria de vegades és culpa d'un error en la configuració de l'extensió. Reinstal·leu o actualitzeu.

en: The WordPress.com blog_id is %d
ca: La  blog_id de WordPress.com és %d

en: The image helps collect stats and <strong>makes the world a better place</strong> but should still work when hidden
ca: La imatge ajuda a recollir les estadístiques i <strong>fa del món un millor lloc</strong> però hauria de funciona quan està oculta.

en: The old version has been deactivated and can be removed from your site. | The old versions have been deactivated and can be removed from your site.
ca[0]: La versió antiga s'ha desactivat i es pot suprimir del lloc web.
ca[1]: Les versions antigues s'han desactivat i es poden suprimir del lloc web.

en: The proofreader has suggestions for this post. Are you sure you want to publish it?
    
    Press OK to publish your post, or Cancel to view the suggestions and edit your post.
ca: El corrector té suggeriments per a aquesta entrada. Segur que voleu publicar-la?
    
    Premeu Sí per publicar l'entrada o Cancel·la per veure els suggeriments i editar l'entrada.

en: The proofreader has suggestions for this post. Are you sure you want to update it?
    
    Press OK to update your post, or Cancel to view the suggestions and edit your post.
ca: El corrector té suggeriments per a aquesta entrada. Segur que voleu actualitzar-la?
    
    Premeu Sí per actualitzar l'entrada, o Cancel·la per veure els suggeriments i editar l'entrada.

en: Theme
ca: Tema

en: Theme: %1$s.
ca: Tema: %1$s.

en: There was a problem communicating with the Proofreading service. Try again in one minute.
ca: S'ha produït un problema en comunicar-se amb el servei de correcció. Torneu-ho a provar en un minut.

en: There was an error communicating with the proofreading service.
ca: S'ha produït un error en comunicar-se amb el servei de correcció.

[ctx: This HTML form field is marked as required by the user in contact form builder]
en: (required)
ca: (necessari)

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
ca[0]: Aquesta galeria conté <a %1$s>%2$s fotografia</a>.
ca[1]: Aquesta galeria conté <a %1$s>%2$s fotografies</a>.

en: This plugin will work without it, but multibyte support is used <a href="%s" target="_blank">if available</a>. You may see minor problems with Tweets and other sharing services.
ca: Aquesta extensió funcionarà sense suport per a multibyte, pero s'usarà  <a href="%s" target="_blank">si està disponible</a>. Potser observeu problemes menors amb les piulades i altres serveis de compartició.

en: This post has been shared!
ca: S'ha compartit aquesta entrada!

en: This post is password protected.
ca: Aquest escrit està protegit per contrasenya

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
ca: Aquesta entrada està protegida amb contrasenya. Introduïu la contrasenya per veure'n els comentaris.

en: This slideshow requires JavaScript.
ca: Aquesta presentació amb diapositives necessita JavaScript.

en: This video is intended for mature audiences.
ca: Aquest vídeo està destinat al públic adult.

en: This video requires <a rel="nofollow" href="%s" target="_blank">Adobe Flash</a> for playback.
ca: Aquest vídeo requereix l'<a rel="nofollow" href="%s" target="_blank">Adobe Flash</a> per reproduir-se.

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Tiled Galleries
ca: Galeries en mosaic

en: Time
ca: Hora

en: Time:
ca: Hora:

en: Title
ca: Títol

en: Title:
ca: Títol:

en: Top Posts
ca: Entrades més vistes

en: Top Posts &amp; Pages
ca: Pàgines amb els millors Fils

en: Top Searches
ca: Cerques més populars

en: Trash
ca: Paperera

en: Try again
ca: Intenteu-ho de nou

en: Twitter Timeline
ca: Timeline del Twitter

en: Twitter Username:
ca: Usuari del Twitter:

en: Type
ca: Tipus

en: Type of Widget
ca: Tipus de giny

en: Types
ca: Tipus

en: Uncategorized
ca: General

en: Unpublished
ca: No publicada

en: Upgrade
ca: Actualitza

en: Uploading...
ca: S'està carregant...

en: Use automatically detected language to proofread posts and pages
ca: Fes servir la detecció automàtica de l'idioma per a corregir les entrades i pàgines.

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Value
ca: Valor

en: Verified Services
ca: serveis verificats

en: Video ID
ca: ID del vídeo

en: Video Width
ca: Amplada del vídeo

en: View All
ca: Mostra-ho tot

en: View Full Profile &rarr;
ca: Mostra el perfil complet &rarr;

en: View Site Stats without JavaScript
ca: Visualitza les estadístiques del lloc sense Javascript

en: View full size <span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>
ca: Visualitza a mida completa <span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>

en: View people's profiles when you mouse over their Gravatars
ca: Visualitza els perfils de la gent quan passeu el ratolí per sobre dels seus Gravatars.

en: View:
ca: Veure:

en: Views
ca: Vistes

en: Views over 48 hours. Click for more Site Stats.
ca: Visualitzacions durant 48 hores. Feu clic per veure més estadístiques del lloc.

en: Visibility
ca: Visibilitat

en: Visit <a href="%s">Site Stats</a> to see your stats.
ca: Visiteu les <a href="%s">estadístiques del lloc</a> per veure les vostres estadístiques.

en: Warning! Multibyte support missing!
ca: Atenció! S'ha perdut el suport multibyte!

en: Website
ca: Lloc web

en: What should the subject line be?
ca: Quina hauria de ser la línia de l'assumpte?

en: What's a Gravatar?
ca: Què és un Gravatar?

en: White
ca: Blanc

en: Widget title:
ca: Títol del giny

en: Width
ca: Amplada

en: WordPress.com is currently having problems and is unable to fuel up your Jetpack.  Please try again later.
ca: WordPress.com està tenint problemes ara mateix i no pot donar-li canya al teu JetPack. Torneu-ho a provar més tard.

en: XML Sitemap
ca: Mapa del lloc XML

en: Y/m/d
ca: d/m/Y

en: Yearly Archives: %s
ca: Arxiu anual: %s

en: Yes
ca: Sí

en: You are not allowed to manage this item.
ca: No teniu autorització per gestionar aquest element.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
ca: No teniu autorització per treure aquest element de la paperera.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
ca: No teniu permís per moure aquest element a la paperera.

en: You can activate or deactivate individual Jetpack modules to suit your needs.
ca: Podeu activar i desactivar els mòduls del Jetpack de manera individual per adaptar-lo a les vostres necessitats.

en: You can add the following variables to your service sharing URL:
ca: Podeu afegir les següents variables al servei de compartició d'URL:

en: You cannot disconnect, without having first connected.
ca: No et pots desconnectar sense haver-te connectat abans.

en: You do not have sufficient <a rel="nofollow" href="%s" target="_blank">freedom levels</a> to view this video. Support free software and upgrade.
ca: No teniu suficients <a rel="nofollow" href="%s" target="_blank">nivells de llibertat</a> per veure aquest vídeo. Doneu suport al programari lliure i actualitzeu.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
ca: No teniu els permisos necessaris per accedir a aquesta pàgina.

en: You have shared this post with %s
ca: Heu compartit l'entrada amb %s

en: You must <a href="%s">log in</a> to post a comment.
ca: Heu d'a href="%s">entrar</a> per publicar un comentari.

en: You need to register your Jetpack before connecting it.
ca: Heu de registrar el Jetpack abans de connectar-lo.

en: You need to select what to show in this <a href="%s">Gravatar Profile widget</a>.
ca: Necessiteu seleccionar què cal mostrar en aquest <a href="%s">giny del perfil del Gravatar</a>.

en: Your Email Address
ca: L'adreça de correu electrònic

en: Your Name
ca: El teu nom

en: Your Site Stats work better with JavaScript enabled.
ca: Les estadístiques del lloc web funcionen millor si teniu activat el Javascript.

en: Your blog does not currently have any published posts.
ca: El bloc no té cap entrada publicada actualment.

en: Your comment is awaiting moderation.
ca: El comentari està esperant moderació.

en: Your comment is in moderation.
ca: El comentari està en moderació.

en: Your comment was approved.
ca: El comentari s'ha aprovat.

en: Your new field was saved successfully
ca: S'ha desat correctament el camp nou

en: Your site isn’t reaching the Jetpack servers.
ca: El teu lloc web no té connexió als servidors de Jetpack.

en: Your site isn’t securely reaching the Jetpack servers.
ca: El teu lloc web no té connexió segura als servidors de Jetpack.

en: Your website needs to be publicly accessible to use Jetpack: %(error_key)s
ca: La pàgina web necessita ser accessible públicament per fer servir el JetPack: %(error_key)s

en: [%s] Joining confirmation
ca: [%s] confirmació per unir-vos

en: a post or page is first published
ca: una entrada o pàgina es publica primer

en: a post or page is updated
ca: s'ha actualitzat una entrada o pàgina

en: and
ca: i

en: cancel
ca: Cancel·la

en: day
ca: dia

en: edit
ca: Edita

en: edit text
ca: edita el text

[ctx: error message in contact form builder]
en: Oops, there was a problem generating your form.  You'll likely need to try again.
ca: Buf, s'ha produït un problema en generar el formulari. Probablement haureu d'intentar-ho de nou.

en: go back
ca: vés enrere

[ctx: in {category/tag name}]
en: In "%s"
ca: A "%s"

[ctx: locales]
en: %1$s/%2$s
ca: s%1$s/%2$s

en: month
ca: mes

[ctx: noun]
en: Comment
ca: Comentari

en: pixels
ca: píxels

[ctx: placeholder: dropdown menu to select widget visibility; hide if or show if]
en: %s if:
ca: %s si:

en: proofread
ca: corregeix

en: seconds
ca: segons

[ctx: share to]
en: Email
ca: Correu electrònic

[ctx: share to]
en: Press This
ca: Publica Això

[ctx: share to]
en: Print
ca: Imprimeix

en: the past day
ca: l'últim dia

en: the past month
ca: el mes passat

en: the past quarter
ca: el quart passat

en: the past week
ca: la setmana passada

en: the past year
ca: l'any passat

en: this video
ca: aquest vídeo

[ctx: watch a video title]
en: Watch: %s
ca: MIreu: %s

en: week
ca: setmana

[ctx: word count: words or characters?]
en: words
ca: paraules

en: {{s}}Your Jetpack has a glitch.{{/s}} Connecting this site with WordPress.com is not possible. This usually means your site is not publicly accessible (localhost).
ca: {{s}}El JetPack té un problema tècnic.{{/s}} La connexió d'aquest lloc amb WordPress.com no és possible. Això significa normalment que el vostre lloc no és accessible públicament (localhost).
