Plugins - Jetpack by WordPress.com - Development (trunk) - en to az translation catalogue (1252 entries)

en:  (Opens in new window)
az:  (Yeni pəncərədə açılır)

[ctx: "wp jetpack module activate" is a command - do not translate]
en: %s is not active. You can activate it with "wp jetpack module activate %s"
az: %s aktiv deyil. "wp jetpack module activate %s" ilə aktivləşdirə bilərsiniz

en: %1$d Food Menu Item | %1$d Food Menu Items
az[0]: %1$d Qida Menyusu Maddəsi
az[1]: %1$d Qida Menyusu Maddəsi

en: %1$s %2$s Views
az: %1$s %2$s Baxış

en: %1$s (%2$s) thinks you may be interested in the following post:
az: %1$s (%2$s), bu yazılara maraq göstərəcəyinizi düşünür:

[ctx: %1$s = "Click here" in an HTML link]
en: Sure thing. %1$s to add a new text box, textarea, radio, checkbox, or dropdown field.
az: Əlbəttə. Yeni bir mətn qutusu, mətn sahəsi, radio düyməsi, təsdiqləmə qutusu və ya açılan sahə əlavə etmək üçün %1$s.

[ctx: %1$s = "Feedback" in an HTML link]
en: Yep, you can read your feedback at any time by clicking the "%1$s" link in the admin menu.
az: Bəli, istədiyiniz zaman nəzarətçi menyusundakı "%1$s" bağlantısına tıklayaraq geri bildirişinizi oxuya bilərsiniz.

[ctx: %1$s = blog name]
en: %1$s Sidebar
az: %1$s Yan menyu

[ctx: %1$s = deactivation URL, %2$s = "Deactivate {list of Jetpack module/feature names}]
en: If your site is not publicly accessible, consider <a href="%1$s" title="%2$s">deactivating this feature</a>. | If your site is not publicly accessible, consider <a href="%1$s" title="%2$s">deactivating these features</a>.
az[0]: Əsasən saytınızla əlaqə qurula bilmirsə <a href="%1$s" title="%2$s">bu xüsusiyyəti söndürməyi </a> yoxlayın.
az[1]: Əsasən saytınızla əlaqə qurula bilmirsə <a href="%1$s" title="%2$s">bu xüsusiyyətləri söndürməyi </a> yoxlayın.

en: %1$s at %2$s
az: %1$s tarixində, saat %2$s

en: %1$s on %2$s
az: %2$s yazısı üçün %1$s tərəfindən edilən şərh

[ctx: %l = list of Jetpack module/feature names]
en: Deactivate %l
az: Deaktivasiya %l

[ctx: %l = list of Jetpack module/feature names]
en: Like your site's RSS feeds, %l allows access to your posts and other content to third parties. | Like your site's RSS feeds, %l allow access to your posts and other content to third parties.
az[0]: Tamamən saytınızın RSS qidalandırıcıları kimi, %l, üçüncü tərəflərin yazılarınıza və digər içəriyə qoşulmalarına imkan yaradar.
az[1]: Tamamən saytınızın RSS qidalandırıcıları kimi, %l, üçüncü tərəflərin yazılarınıza və digər içəriyə qoşulmalarına imkan yaradar.

en: %s (Required)
az: %s (Gərəkli)

en: %s Error
az: %s Xəta

en: %s ago
az: %s öncə

en: %s has already been whitelisted
az: %s artıq etibarlı ünvanlar siyahısındadır

en: %s has been activated.
az: %s aktivləşdirildi.

en: %s has been deactivated.
az: %s deaktivasiya edildi.

en: %s has been whitelisted.
az: %s artıq etibarlı ünvanlar siyahısına alındı.

en: %s is not a valid command.
az: %s düzgün əmr deyildir.

en: %s is not a valid module.
az: %s düzgün modul deyildir.

en: %s is required
az: %s tələb olunur

en: %s option reset
az: %s variantı sıfırlandı

en: %s requires a valid email address
az: %s hazırkı e-poçt ünvanı tələb olunur

en: %s requires at least one selection
az: %s ən az bir variantın seçilməsini gərəkdirir

en: %s username:
az: %s istifadəçi adı:

en: %s wants to access your site&#8217;s data.  Log in to authorize that access.
az: %s, saytınızın məlumatlarına qoşulmaq üçün izin istəyir.  Bu qoşulmaya izin vermək üçün giriş edin.

en: %sConnect more admins%s
az: %sDaha çox nəzarətçi bağla%s

en: &laquo; Previous
az: &laquo; Öncəki

en: &larr; Older Comments
az: &larr; Əski şərhlər

en: &mdash; Select &mdash;
az: &mdash; Seç &mdash;

[ctx: 'get', 'delete', and 'update' are commands - do not translate.]
en: Above are your options. You may 'get', 'delete', and 'update' them.
az: Seçimləriniz yuxarıdadır. Bunları almaq, silmək və ya yeniləmək üçün sıra ilə 'get', 'delete' və 'update' əmrlərindən istifadə edə bilərsiniz.

[ctx: 'list' and 'clear' are commands and should not be translated]
en: You can also 'list' or 'clear' the whitelist.
az: Ayrıca, etibarlı ünvanları sıralamaq ya da təmizləmək üçün 'list' və ya 'clear' əmrlərindən istifadə edə bilərsiniz.

en: (no title)
az: (başlıqsız)

en: (primary)
az: (əsas)

en: (required)
az: (gərəkli)

[ctx: 1: User Name, 2: Service Name (Facebook, Twitter, ...)]
en: %1$s on %2$s
az: %2$s üzərində %1$s

en: 404 error page
az: 404 xəta səhifəsi

en: <a class="button-primary" href="%s">Activate Now</a>
az: <a class="button-primary" href="%s">Yenidən Aktivləşdir</a>

en: <a class="button-primary" href="%s">Activate Now</a> or <a href="%s" >return to previous page</a>.
az: <a class="button-primary" href="%s">Yenidən Aktivləşdir</a> və ya <a href="%s" >öncəki səhifəyə geri dön</a>.

en: <b>%</b> Replies
az: <b>%</b> Rəy

en: <b>1</b> Reply
az: <b>1</b> Rəy

en: <p><a href="%1$s" title="Opt in to WordPress.com Site Management" >Activate Site Management</a> to manage multiple sites from our centralized dashboard at wordpress.com/sites. <a href="%2$s" target="_blank">Learn more</a>.</p><a href="%1$s" class="jp-button">Activate Now</a>
az: <p><a href="%1$s" title="WordPress.com Sayt Menecerinə Qoşulun" >Sayt Menecerini aktivləşdirin</a> və wordpress.com/sites səhifəsindəki mərkəzi lövhəmizdən bir çox saytı idarə edin. <a href="%2$s" target="_blank">Daha çox məlumat</a>.</p><a href="%1$s" class="jp-button">Yenidən Aktivləşdir</a>

en: <span class="entry-gallery">&laquo; <a href="%1$s" title="Back to %2$s" rel="gallery">Back to Gallery</a></span>
az: <span class="entry-gallery">« <a href="%1$s" title="Back to %2$s" rel="gallery">Qalereyaya Geri Dön</a></span>

en: <span class="meta-nav">&laquo;</span> Older
az: <span class="meta-nav">&laquo;</span> Əski

en: <span>%d</span> bloggers like this:
az: <span>%d</span> bloqqer bunu bəyənir:

en: <span>Author:</span> <a href="%1$s">%2$s</a>
az: <span>Müəllif:</span> <a href="%1$s">%2$s</a>

en: <strong>%s</strong> is not an allowed embed site.
az: <strong>%s</strong> izin verilən bir daxil edilmiş sayt deyil.

en: <strong>Jetpack is activated!</strong> Each site on your network must be connected individually by an admin on that site.
az: <strong>Jetpack iaktivləşdirildi!</strong> Şəbəkədəki hər bir sayt nəzarətçi tərəfindən ayrı-ayrı qoşulmalıdır.

en: <strong>You failed to correctly answer the math problem.</strong>  This is used to combat spam when the Protect API is unavailable.  Please use your browser's back button to return to the login form, press the "refresh" button to generate a new math problem, and try to log in again.
az: <strong>Riyazi problemi doğru cavablaya bilmədiniz.</strong> Bu, Protect API-nin istifadə edilmədiyi hallarda sypamlara qarşı mücadilə etmək üçün istifadə edilir. Lütfən tbrauzerinizdəki geri düməsindən istifadə edərək sessiya açma formasına geri dönün, "yenilə" düyməsinə basaraq yeni bir riyazi problem yaradın və təkrar daxil olmağa cəhd edin.

en: A few catchy words to motivate your readers to comment
az: Ağılda qalacaq bir neçə sözlə oxuyucularınızı şərh yazmağa sövq edin

en: A known issue.
az: Məlum problem.

en: A problem with your XMLRPC file.
az: XMLRPC faylınızda problem var.

en: A simple widget that displays social media icons.
az: Sosial media ikonlarını göstərən sadə bir vidcet.

en: A theme conflict.
az: Mövzular arasında münaqişə var.

en: Action cancelled. Have a question?
az: Əməliyyatdan imtina edildi. Sualınızmı var?

en: Activate
az: Aktivasiya

en: Activate Akismet
az: Akismet-i Aktivləşdir

en: Activate Now
az: Yenidən Aktivləşdir

en: Activate Photon
az: Fotonu Aktivləşdir

en: Activate Protect
az: Qorumanı Aktivləşdir

en: Activate Site Management and JSON API
az: Sayt Menecerini və JSON API Aktivləşdir

en: Activate remote management
az: Uzaqdan idarəetməni aktivləşdir

en: Active
az: Aktiv

en: Add
az: Əlavə et

en: Add Contact Form
az: Əlaqə Forması Əlavə Et

en: Add Many Items
az: Bir çox maddələr əlavə et

en: Add Menu Item
az: Menyu Maddəsi Əlavə Et

en: Add New
az: Yenisini əlavə et

en: Add New Comic
az: Yeni Komiks əlavə et

en: Add New Menu Item Label
az: Yeni menyu maddəsinin etiketini əlavə et

en: Add New Menu Section
az: Yeni Menyu Bölməsi Əlavə et

en: Add New Project
az: Yeni Layihə Əlavə Et

en: Add New Project Tag
az: Yeni Layihə Etiketi Əlavə Et

en: Add New Project Type
az: Yeni Layihə Növünü Əlavə Et

en: Add New Testimonial
az: Yeni xarakteristika əlavə et

en: Add One Item
az: Bir menyu maddəsi əlavə et

en: Add These New Menu Items
az: Bu Yeni Menyu maddələrini əlavə et

en: Add a new field
az: Yeni sahə əlavə et

en: Add a new service
az: Yeni servis əlavə et

en: Add an email signup form to allow people to subscribe to your blog.
az: İnsanların saytınızı təqib edə bilməsi üçün bir e-poçt forması əlavə edin.

en: Add another option
az: Digər variant əlavə et

en: Add logo
az: Loqo əlavə et

en: Add or remove Labels
az: Etiket əlavə et və sil

en: Add or remove tags
az: Etiket əlavə et ya da sil

en: Add sharing buttons to your blog and allow your visitors to share posts with their friends.
az: Bloqunuza paylaşma düymələri əlavə edərək ziyarətçilərinizlə və dostlarınızla yazılarınızı paylaşa bilərsiniz.

en: Add this form to my post
az: Bu formanı yazıma əlavə et

en: Add to section:
az: Bölməyə əlavə et:

en: Add-on CSS <b>(Recommended)</b>
az: Add-on CSS <b>(Məsləhət bilinən)</b>

en: Additional data:
az: Əlavə bilgilər:

en: Address:
az: Ünvan:

en: Adjust your Comments form with a clever greeting and color-scheme.
az: Şərh formanız üçün şux bir qarşılama və rəng sxemi tərtib edin.

en: Admin bar
az: Nəzarətçi çubuğu

en: Advanced.  If this option is checked, you must include these files in your theme manually for the sharing links to work.
az: Qabaqcıl.  Bu parametr seçildiyində, paylaşma bağlantılarının işləməsi üçün bu faylları mövzunuza əllə daxil etməyiniz gərəkdir.

en: Akismet can help to keep your blog safe from spam!
az: Akismet bloqunuzu spamlardan qorumağa yardım edə bilər!

en: Album
az: Albom

en: All
az: Tamamı

en: All Comics
az: Bütün Komikslər

en: All Menu Item Labels
az: Bütün menyu maddələrinin etiketləri

en: All Menu Sections
az: Bütün Menyu Bölmələri

en: All Project Tags
az: Bütün Layihə Etiketləri

en: All Project Types
az: Bütün Layihə Növləri

en: All Projects
az: Bütün Layihələr

en: All Testimonials
az: Bütün Xarakteristikalar

en: All author pages
az: Bütün müəllif səhifələri

en: All category pages
az: Bütün kateqoriya səhifələri

en: All date archives
az: Bütün tarix arxivləri

en: All modules activated!
az: Bütün modullar aktivləşdirildi!

en: All modules deactivated!
az: Bütün modullar deaktivasiya edildi!

en: All pages
az: Bütün səhifələr

en: All posts
az: Bütün yazılar

en: All tag pages
az: Bütün etiket səhifələri

en: All taxonomy pages
az: Bütün taksonomiya səhifələri

en: Allow individual site administrators to manage their own connections (connect and disconnect) to <a href="//wordpress.com">WordPress.com</a>
az: Sayt nəzarətçilərinə öz <a href="//wordpress.com">WordPress.com</a> bağlantılarını idarə etmə (qoşulma və bağlantını kəsmə) imkanını yaradın

en: Alphabetical
az: Əlifba sırası

en: Alternate text:
az: Alternativ mətn:

en: An <span>Automattic</span> Airline
az: Bir <span>Automattic</span> Hava Yolları

en: An API key is needed for Protect.
az: Qoruma üçün API açarı gərəkdir.

en: An active access token must be used to retrieve post counts.
az: Aktiv izin markeri yazı miqdarlarını almaq üçün istifadə edilməlidir.

en: An administrator for this blog must set up the Jetpack connection.
az: Bu bloqun nəzarətiçisinin Jetpack bağlantısını qurması gərəkir.

en: An error occurred creating your new sharing service - please check you gave valid details.
az: Yeni paylaşma servisi yaratmaq baş tutmadı - gərəkli məlumatları doğru daxil etdiyinizdən əmin olun.

en: An error occurred fetching the remote data.
az: Uzaqdan idarəetmə bilgiləri əldə edilərkən bir xəta baş verdi.

en: An error occurred. Please try again later.
az: Bir xəta meydana gəldi. Daha sonra təkrar cəhd edin.

en: An incompatible plugin.
az: Uyğun olmayan qoşma.

en: An invalid request was made. This normally means that something intercepted or corrupted the request from your server to the Jetpack Server. Try again and see if it works this time.
az: Keçərsiz bir istək. Əsasən bu, bir şeyin serverin Jetpack serverinə edilən müraciətin mane olması və ya istəyi pozduğu mənasına gəlir. Təkrar cəhd edərək işləyib-işləmədiyinə baxın.

en: An unknown error occurred during installation
az: Qurulma zamanı gözlənilməz bir xəta meydana gəldi

en: Answer a short survey to let us know how we&#8217;re doing and what to add in the future.
az: Necə bir iş gördüyümüzü və gələcəkdə necə inkişaf etməyimizi öyrənməyimizə yardımçı olmaq üçün qısa bir sorğuya qoşulun.

en: Aperture
az: Diafraqma

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
az: Bağışlayın,istədiyiniz arxiv üçün nəticə əldə edilmədi.Bəlkə axtarış edərək uyğun bir yazı tapa bilərsiniz.

en: Archive page
az: Arxiv səhifəsi

en: Are you sure you want to exit the form editor without saving?  Any changes you have made will be lost.
az: Dəyişiklikləri qeyd etmədən forma redaktorundan çıxmaq istədiyinizdən əminsinizmi? Etdiyiniz hər hansı bir dəyişiklik yox olacaqdır.

en: Are you sure you want to stop Publicizing posts to this connection?
az: Bu bağlantıya Yazı Bəyanı etməyi dayandırmaq istədiyinizdən əminsinizmi?

en: Are you sure? Modifying this option may disrupt your Jetpack connection.  Type "yes" to continue.
az: Əminsinizmi? Bu seçimin dəyişdirilməsi bağlantınızın kəsintiyə məruz qalmasına səbəb ola bilər. Davam etmək üçün "yes" yazın.

en: Are you sure? This cannot be undone. Type "yes" to continue:
az: Əminsinizmi? Bu geri qaytarıla bilməz. Davam etmək üçün "yes" yazın.

en: Attachment Page
az: Əlavə səhifəsi

en: Automatically proofread content when:
az: Bu hallarda mühtəviyyat avtomatik korrektə edilsin:

en: Autosave encountered an unexpected error
az: Avtomatik qeyd etmə gözlənilməz bir xəta ilə qarşılaşdı

en: Available Modules:
az: Mövcud Modullar:

en: Available Services
az: Mövcud Servislər

en: Back to Top &uarr;
az: Əvvələ Qayıt &uarr;

en: Background color
az: Arxa fon rəngi

en: Be sure to click "Update Profile" at the bottom of the screen to save your changes.
az: Dəyişikliklərin qeyd edilməsi üçün ekranın aşağısındakı " Profili Yenilə" düyməsinə basmağı unutmayın.

en: Before you completely disconnect Jetpack is there anything we can do to help?
az: Jetpack qoşulmasını tamamən kəsməzdən öncə yardımçı olmaq üçün edə biləcəyimiz bir şey varmı?

en: Before you hit Publish, please refresh the following connection(s) to make sure we can Publicize your post:
az: Yayımla düyməsinə tıklamadan əvvəl, yazınızın Bəyanını edə biləcəyimizdən əmin olmaq üçün lütfən aşağıdakı bağlantıları yeniləyin:

en: Bias Language
az: Bias Dili

en: Black
az: Qara

en: Blog Archives
az: Bloq Arxivləri

en: Blog Subscriptions
az: Bloq Abunəlikləri

en: Blog URL:
az: Bloq URL:

en: Blog follow email text
az: Bloq izləmə e-poçt mətni

en: Blue
az: Mavi

en: Border Color (hex):
az: Çərçivə Rəngi (hex):

en: Bring the power of the WordPress.com cloud to your self-hosted WordPress. Jetpack enables you to connect your blog to a WordPress.com account to use the powerful features normally only available to WordPress.com users.
az: WordPress.com-un bulud  gücünü, öz hostunuzda olan WordPress qurulumuna gətirir. Jetpack bloqunuzu bir WordPress.com hesabı ilə bağlamağa izin verir və sadəcə WordPress.com istifadəçilərinin istifadə edə bildiyi xüsusiyətlərdən faydalanmağınıza şərait yaradar.

en: Button style
az: Düymə stili

en: By adding a contact form, your readers will be able to submit feedback to you. All feedback is automatically scanned for spam, and the legitimate feedback will be emailed to you.
az: Əlaqə forması əlavə etməklə, oxuyucularınız sizinlə birbaşa ünsiyyət qura biləcəklər. Bütün geri izləmələr spam təhlükəsinə qarşı avtomatik olaraq yoxlamadan keçiriləcək və qanuni yollarla sizin ünvanınıza göndəriləcək.

en: CSS Revisions
az: CSS Versiyaları

en: CSS Stylesheet Editor
az: CSS Stil Səhifəsi Redaktoru

en: Camera
az: Kamera

en: Can I add more fields?
az: Daha çox sahə əlavə edə bilərəmmi?

en: Can I send a notification to more than one person?
az: Birdən çox insana bildiriş göndərə bilərəmmi?

en: Can I view my feedback within WordPress?
az: WordPress-də geri qidalandırıcılarıma baxa bilərəmmi?

en: Can not disconnect Jetpack
az: Jetpack bağlantısı kəsilmir

en: Cancel
az: İmtina

en: Cancel reply
az: Cavabı ləğv et

en: Cannot deal with cookie redirects, as headers are already sent.
az: Başlıqlar (header) artıq göndərildiyi üçün çərəz (cookie) yönləndirmələrindən istifadə etmirik.

en: Cannot load blog information at this time.
az: Hazırda  bloq məlumatlarının yüklənməsi mümkün deyil.

en: Cannot load blog posts at this time.
az: Hazırda  bloq yazılarının yüklənməsi mümkün deyil.

en: Cannot use global flag on non-multisites
az: Çoxlu olmayan saytlarda əsas bayraq istifadə edilə bilməz

en: Caption:
az: Bağlıq:

en: Carousel
az: Karusel

en: Category
az: Kateqoriya

en: Center
az: Mərkəz

en: Change logo
az: Loqonu dəyişdir

en: Change whether your visitors can subscribe to your posts or comments or both.
az: Ziyarətçilərinizin yazılarınıza və ya şərhlərinizə ya da hər ikisinə abunə ola bilmə statsunu dəyişdirin.

en: Chart stats by
az: Statistikaları göstərmə kriteriyası

en: Check for Spam
az: Spam şərhləri yoxla

en: Checkbox
az: Təsdiq qutusu

en: Checkbox with Multiple Items
az: Bir çox maddə ilə seçim qutusu

en: Choose Images
az: Təsvirlər seçin

en: Choose from the most used Labels
az: Ən çox istifadə edilən etiketlər arasından seçin

en: Choose from the most used tags
az: Ən çox istifadə edilən etiketlər arasından seç

en: Choose logo
az: Loqo seç

en: Circles
az: Dairələr

en: Cleared all whitelisted IPs
az: Etibarlı ünvanlar siyahısındakı bütün IP-lər təmizləndi

en: Clich&eacute;s
az: Klişelər

en: Click here
az: Buraya tıklayın

en: Click to Press This!
az: Press This üçün tıklayın!

en: Click to autoplay the presentation!
az: Təqdimatı avtoifa üçün tıklayın!

en: Click to email this to a friend
az: E-poçt ilə dostunuza göndərmək üçün tıklayın

en: Click to print
az: Çap etmək üçün tıklayın

en: Click to share on %s
az: %s səhifəsində paylaşmaq üçün tıklayın

en: Click to share on Facebook
az: Facebook-da paylaşmaq üçün tıkla

en: Click to share on Google+
az: Google+ paylaşmaq üçün yıklayın

en: Click to share on LinkedIn
az: LinkedIn-də paylaşmaq üçün tıklayın

en: Click to share on Pinterest
az: Pinterest-də paylaşmaq üçün tıklayın

en: Click to share on Pocket
az: Pocket-də paylaşmaq üçün tıklayın

en: Click to share on Reddit
az: Reddit-də paylaşmaq üçün tıklayın

en: Click to share on Tumblr
az: Tumblr-da paylaşmaq üçün tıklayın

en: Click to share on Twitter
az: Twitter-də paylaşmaq üçün tıklayın

en: Click to view slideshow.
az: Slaydşouya baxmaq üçün tıklayın.

en: Close
az: Bağla

en: Color Scheme
az: Rəng sxemi

en: Comic
az: Komiks

en: Comic draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview comic</a>
az: Komiks qaralaması yeniləndi. <a target="_blank" href="%s">Komiksin ön izləməsinə bax</a>

en: Comic published. <a href="%s">View comic</a>
az: Komiks dərc edildi. <a href="%s">Komiksə bax</a>

en: Comic restored to revision from %s
az: Komiks %s versiyasından geri bərpa edildi

en: Comic saved.
az: Komiks qeyd edildi.

en: Comic scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview comic</a>
az: Komiks planlandı: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Komiksin ön izləməsinə bax</a>

en: Comic submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview comic</a>
az: Komiks göndərildi. <a target="_blank" href="%s">Komiksin ön izləməsinə bax</a>

en: Comic updated.
az: Komiks yeniləndi.

en: Comic updated. <a href="%s">View comic</a>
az: Komiks yeniləndi. <a href="%s">Komiksə bax</a>

en: Comics
az: Komikslər

en: Comics list
az: Komiks siyahısı

en: Comics list navigation
az: Komiks siyahısı naviqasiyası

en: Comment
az: Şərh

en: Comment Likes are
az: Şərh Bəyənmələri Var

en: Comment cache problem?
az: Şərh keşləməsində problemmi var?

en: Comment follow email text
az: Şərh izləmə e-poçt mətni

en: Comment navigation
az: Şərh naviqasiyası

en: Commenting as %s
az: %s olaraq şərh edilir

en: Comments
az: Şərhlər

en: Comments are not allowed.
az: Şərhlərə izin verilmir.

en: Comments on this post are closed.
az: Bu yazıya şərh yazmaq bağlıdır.

en: Community Widget
az: Cəmiyyət Vidceti

en: Complex Phrases
az: Qarışıq İfadələr

en: Config
az: Konfiqurasiya

en: Configure
az: Konfiqurasiya

en: Configure %s
az: Konfiqurasiya %s

en: Confirm Disconnect
az: Bağlantını Kəsməyi Təsdiqlə

en: Connect
az: Qoşul

en: Connect Jetpack
az: Jetpack-ı Qoş

en: Connect and share your posts on %s
az: Bağlan və %s üzərində yazılarını paylaş

en: Connect to
az: Bağlan

en: Connect to WordPress.com
az: WordPress.com-a bağlan

en: Connect your blog to popular social networking sites and automatically share new posts with your friends.
az: Bloqunuzu populyar sosial şəbəkələrə qoşun və yeni yazılarınızı dostlarınızla avtomatik olaraq paylaşın.

en: Connected
az: Bağlanıldı

en: Connected as:
az: Qoşulma:

en: Contact Form
az: Əlaqə Forması

en: Contact Form URL:
az: Əlaqə Formasının URL-i:

en: Continue &rarr;
az: Davam et &rarr;

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
az: Oxumağa davam et <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Convert to Comic
az: Komiksə Çevir

en: Convert to Post
az: Yazıya Çevir

en: Could not obtain a VideoPress upload token. Please try again later.
az: VideoPress yükləmə təyinatçısı alınmadı. Lütfən daha sonra təkrar yoxlayın.

en: Count the page views of registered users who are logged in.
az: Qeydiyyatdan keçmiş istifadəçilərin səhifə baxışlarını hesabla.

en: Create Share Button
az: Paylaşma Düyməsi Yarat

en: Currently Reading
az: Hazırda Oxunan

en: Custom
az: Özəl

en: Custom CSS
az: Özəl CSS

en: Custom CSS Stylesheet
az: Özəl CSS Şablonu

en: Custom Email Address
az: Özəl E-poçt Ünvanı

en: Custom Message:
az: Özəl Mesaj:

en: Custom field deleted.
az: Özəl sahə silindi.

en: Custom field updated.
az: Özəl sahə yeniləndi.

en: Customer Name
az: Müştəri Adı

en: Customer Testimonials
az: Müştəri Məmnuniyyəti

en: Customize
az: Özəlləşdir

en: Customize Testimonials Archive
az: Xarakteristika Arxivini Özəlləşdir

en: DOWN
az: AŞAĞI

en: Daily Archives: %s
az: Günlük Arxivlər: %s

en: Daily archives
az: Günlük arxivlər

en: Dark
az: Qoyu

en: Date
az: Tarix

en: Deactivate
az: Deaktivasiya

en: Debug
az: Sazlama

en: Debug Info
az: Sazlama Məlumatı

en: Debug Jetpack for more information.
az: Daha çox bilgi üçün Jetpack xətalarını sazlayın.

en: Default
az: Mövcud

[ctx: Default label for new HTML form field in contact form builder]
en: New Field
az: Yeni Sahə

[ctx: Default label for the first option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: First option
az: İlk parametr

en: Delete
az: Sil

en: Delete Permanently
az: Birdəfəlik sil

en: Delete this item permanently
az: Bu elementi birdəfəlik sil

en: Description
az: Açıqlama

en: Detailed information
az: Ətraflı məlumat

en: Diacritical Marks
az: Səs dəyişdirtən İşarətlər

en: Disable CSS and JS
az: CSS və JS maddələrini deaktivasiya et

en: Disable Post By Email
az: E-poçt İlə Yazını Passivləşdir

en: Disconnect
az: Bağlantını kəs

en: Disconnect Jetpack
az: Jetpack Bağlantısını Kəs

en: Dismiss this notice.
az: Bu bildirişi gizlət.

en: Display Header Text
az: Üst hissə mətnini göstər

en: Display WordPress Posts
az: WordPress Yazılarını Göstər

en: Display a mini version of your Gravatar Profile
az: Gravatar Profilinizin mini versiyasını göstərin

en: Display a photo gallery or slideshow
az: Fotoqalereya və ya slaydşou göstər

en: Display all your gallery pictures in a cool mosaic.
az: Bütün qalereya təsvirlərinizi xoş bir mozaika şəklində göstərin.

en: Display an image in your sidebar
az: Yan menyuda təsvirləri göstər

en: Display an official Twitter Embedded Timeline widget.
az: Daxil edilmiş Rəsmi Twitter Zaman Tuneli vidcetini əlavə edin.

en: Display as:
az: Görüntüləmə şəkli:

en: Display featured images
az: Bütün xüsusi təsvirləri göstər

en: Display images in full-size carousel slideshow.
az: Təsvirləri tam ölçülü karusel slaydşousu içində göstər.

en: Display share menu and allow viewers to embed or download this video
az: Paylaş menyusunu göstər və izləyicilərin bu videonu daxil etməsinə və endirməsinə izin ver.

en: Display your books from Goodreads
az: Goodreads kitablarınızı göstərin

en: Displays a list of recent posts from another WordPress.com or Jetpack-enabled blog.
az: Başqa bir WordPress.com və ya Jetpack xüsusiyyətli bir bloqdan son yazıların siyahısını göstərir.

en: Do I need to fill this out?
az: Mənə bunu doldurmaq lazımdırmı?

en: Don't show the Reblog button on posts
az: Yazılarda Yenidən bloqlama düyməsini göstərmə

en: Double Negatives
az: Qoşa Neqativlər

en: Download
az: Endir

en: Drag and drop available services here.
az: Mövcud servisləri buraya sürüşdür və burax

en: Drag and drop the services you'd like to enable into the box below.
az: Göstərmək istədiyiniz servisləri aşağıdakı qutuya sürükləyib buraxın.

en: Drag up or down
    to re-arrange
az: Yenidən sıralamaq üçün
    aşağı-yuxarı sürüşdürün

en: Drop down
az: Aşağı sürüşdür

en: Drop images to upload
az: Yükləmək üçün təsvirləri buraya buraxın

en: Each module has an Activate or Deactivate link so you can toggle one individually.
az: Hər bir modulda mövcud olan Aktivasiya ya da Deaktiuvasiya bağlantısı sayəsində, əlaqədar modullar üçün dəyişikliklər edə bilərsiniz.

en: Easily feature all posts with the <a href="%1$s">"featured" tag</a> or a tag of your choice. Your theme supports up to %2$s posts in its featured content area.
az: Yazıların tamamını <a href="%1$s">"xüsusi" etiketi</a> ilə və ya istədiyiniz bir etiketlə asan bir şəkildə önə çıxarın. Mövzunuz xüsusi içərik sahəsində %2$s ədədə qədər yazını dəstəkləyər.

en: Edit
az: Redaktə et

en: Edit CSS
az: CSS redaktə et

en: Edit Comic
az: Komiksi redaktə et

en: Edit Details
az: Detalları redaktə et

en: Edit Menu Item
az: Menyu elementini redaktə et

en: Edit Menu Item Label
az: Menyu maddəsinin etiketini redaktə et

en: Edit Menu Section
az: Menyu Bölməsini Redaktə et

en: Edit Project
az: Layihəni redaktə et

en: Edit Project Tag
az: Layihə Etiketini Redaktə Et

en: Edit Project Type
az: Layihə Növünü Redaktə Et

en: Edit Selection...
az: Bölməni redaktə et...

en: Edit Testimonial
az: Xarakteristikanı redaktə et

en: Edit Your Profile
az: Profilini redaktə et

en: Edit this new field
az: Bu yeni sahəni redaktə et

en: Email
az: E-poçt

en: Email Address
az: E-poçt ünvanı

en: Email Address:
az: E-poçt ünvanı:

en: Email check failed, please try again
az: E-poçt təsdiqləməsi müvəffəqiyyətsiz oldu, lütfən təkrar yoxlayın

en: Email me whenever
az: Bu hallarda mənə e-poçt göndərin

en: Email notifications
az: E-poçt bildirişləri

en: Email settings
az: E-poçt parametrləri

en: Emails will be sent to %s (<a href="%s">Edit</a>)
az: E-poçtlar buraya göndəriləcək: %s (<a href="%s">Redaktə et</a>)

en: Empty Spam
az: Spamı boşalt

en: Enable Jetpack Stats
az: Jetpack Statistikalarını Aktivləşdir

en: Enable Portfolio Projects for this site.
az: Bu sayt üçün Portfel Layihələrini aktivləşdir.

en: Enable Post By Email
az: E-poçt İlə Yazını Aktivləşdir

en: Enable Testimonials for this site.
az: Bu sayt üçün Tədbirləri atkivləşdirin.

en: Enable carousel
az: karuseli aktivləşdir

en: Enable excerpts on front page and on archive pages
az: Ön səhifədə və arxiv səhifələrində xülasələri aktivləşdir

en: Enable proofreading for the following grammar and style rules when writing posts and pages:
az: Yazıları və səhifələri yazarkən aşağıdakı dil məlumatı və stil qaydaları üçün korrektor oxumasını aktivləşdirin:

en: Enabled Services
az: Aktiv Servislər

en: English Options
az: İngilis dili parametrləri

en: Enter a WordPress.com or Jetpack WordPress site URL.
az: Bir WordPress.com və ya Jetpack WordPress sayt URL-nı daxil edin.

en: Enter the URL of a 16x16px icon you want to use for this service.
az: Bu xidmət üçün istifadə etmək istədiyiniz bir 16x16px ikon URL daxil edin.

en: Enter the customer's name here
az: Müştəri adınızı buraya daxil edin

en: Enter the menu item's name here
az: Yeni menyu maddələrinin adını buraya daxi et

en: Enter your email address
az: E-poçt ünvanınızı daxil edin

en: Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.
az: Bu bloqa abunə olmaq və e-poçt ilə bildirişlər almaq üçün e-poçt ünvanınızı daxil edin.

en: Enter your meta key "content" value to verify your blog with %s
az: %s ilə bloqunuzu təsdiqləmək üçün meta açarı "mühtəviyyat" dəyərinizi daxil edin

en: Error Details: %s
az: Xəta Detalları: %s

en: Error Details: Jetpack ID begins with a numeral. Do not publicly post this error message! %s
az: Xəta Detalları: Jetpack ID rəqəmli bir dəyərlə başlayar.  Bu xəta mesajını hər kəsin görəcəyi şəkildə yayınlama! %s

en: Error Details: Jetpack ID is empty. Do not publicly post this error message! %s
az: Xəta Detalları: Jetpack ID boşdur. Bu xəta mesajını hər kəsin görəcəyi şəkildə yayınlama! %s

en: Error Details: Jetpack ID is not a scalar. Do not publicly post this error message! %s
az: Xəta Detalları: Jetpack ID ölçüləndirici deyil. Bu xəta mesajını hər kəsin görəcəyi şəkildə yayınlama! %s

en: Error code: %s
az: Xəta kodu: %s

en: Error in moving to Trash.
az: Zibil qutusuna göndərilərkən xəta baş verdi.

en: Error in restoring from Trash.
az: Zibil qutusundakı maddəni bərpa edərkən xəta baş verdi.

en: Error loading profile
az: Profil yükləmə xətası

en: Error!
az: Xəta!

en: Error, bad module.
az: Xəta, yararsız modul.

en: Error: please enter a valid email address.
az: Xəta: zəhmət olmasa keçərli elektron poçt ünvanı daxil edin.

en: Error: please fill the required fields (name, email).
az: Xəta: zəhmət olmasa tələb olunan sahələri doldurun(ad, e-poçt).

en: Example:
az: Nümunə:

[ctx: Example: The user is looking at a page, not a post.]
en: Page
az: Səhifə

en: Excerpts
az: Xülasələr

en: Explain...
az: Açıqla ...

en: Export feedback as CSV
az: Geri bildirişi CSV olaraq ixrac et

en: Facebook Page Plugin
az: Facebook Səhifə Qoşması

en: Facebook Page URL
az: Facebook Səhifəsinin URL-i

en: Featured
az: Xüsusi

en: Featured Content
az: Xüsusi İçərik

en: Featured Images
az: Xüsusi Təsvirlər

en: Feed(s) to Display:
az: Göstəriləcək Qidalandırıcı(lar):

en: Feedback
az: Geri bildiriş

en: Feedback discarded.
az: Geri bildiriş atıldı.

en: Feedback(s) marked as spam
az: Geri izləmə(lər) spam olaraq işarələndi

en: Field type
az: Sahə növü

en: Filter comics list
az: Komiks siyahısını filtrlə

en: Filter menu items list
az: Menyu maddəsi maddələrini filtrlə

en: Filter projects list
az: Layihə siyahısını filtrlə

en: Find out by disabling all plugins except Jetpack. If the problem persists, it's not a plugin issue. If the problem is solved, turn your plugins on one by one until the problem pops up again – there's the culprit! Let us know, and we'll try to help.
az: Jetpack xaricindəki qoşmaların tamamını deaktivasiya edərək qoşma problemi olub-olmadığına baxın. Problem davam edərsə qoşmalarla əlaqəli bir şey yoxdur. Problem həll edilərsə, problem yenidən ortaya çıxana qədər qoşmalarınızı tək-tək aktivləşdirin; günahkarı bu şəkildə tapa bilərsiniz.

en: First option
az: İlk variant

en: Focal Length
az: Fokus Məsafəsi

en: Follow Blog
az: Bloqu İzlə

en: Follow Comments
az: Şərhləri İzlə

en: Follow me on Twitter
az: Twitter-də məni izləyin

en: Follower Settings
az: İzləyici Parametrləri

en: Food Menus
az: Qida Menyuları

en: For example, spicy, favorite, etc. <br /> Separate Labels with commas
az: Nümunə üçün, ədviyyatlar, favoritlər və s. <br /> Etiketləri vergüllə ayırın

en: For more information:
az: Daha çox məlumat:

en: Form builder
az: Forma yaradıcısı

en: From
az: Göndərən

en: Front Page, Archive Pages, and Search Results
az: Ön Səhifə, Arxiv Səhifələri və Axtarışın Nəticələri

en: Front page
az: Ön səhifə

en: Full management mode is off for this site.
az: Bu sayt üçün tam idarəetmə rejimi söndürülmüşdür.

en: Gallery
az: Qalereya

en: Get an API Key
az: API Açarı əldə et

en: Get started managing your Multisite install of Jetpack by connecting.
az: Jetpack qurulumundan istifadə edərək Multisite ünvanlarınızı idarə edin.

en: Get started with Jetpack Multisite
az: Jetpack Multisite ilə başlayın

en: Gravatar Hovercards
az: Gravatar Kimlik Kartı

en: Gravatar Profile
az: Gravatar Profili

en: Green
az: Yaşıl

en: Greeting Text
az: Təbrik Mətni

en: Have feedback on Jetpack?
az: Jetpack haqqında geri bildiriş varmı?

en: Here&#8217;s what your form will look like
az: Sizin formanız bu cür görünəcək

en: Hidden Verbs
az: Gizli Fellər

en: Hide
az: Gizlət

en: Hide all featured images
az: Bütün xüsusi təsvirləri gizlət

en: Hide related content after posts
az: Yazılardan sonra oxşar içəriyi gizlət

en: Hide the stats smiley face image.
az: Statistika üz ifadəsi təsvirini gizlət.

en: Home
az: Əsas səhifə

en: Hours & Info
az: Saatlar və Bilgi

en: Hours:
az: Saat:

en: How does this work?
az: Bu necə işləyir?

en: Howdy.
    
    You recently followed one of my posts. This means you will receive an email when new comments are posted.
    
    To activate, click confirm below. If you believe this is an error, ignore this message and we'll never bother you again.
az: Salam.
    
    Siz son zamanlarda mənim yazılarımdan birini izlədiniz. Bu o deməkdir ki, Siz hər şərh yazıldığında e-poçt ilə bildiriş alacaqsınız.
    
    Aktivləşdirmək üçün, aşağıdakı düyməyə tıklayın. Əgər bunun bir xəta olduğunu düşünürsünüzsə, Sizi bir daha narahat etmərik.

en: Howdy.
    
    You recently followed this blog's posts. This means you will receive each new post by email.
    
    To activate, click confirm below. If you believe this is an error, ignore this message and we'll never bother you again.
az: Salam.
    
    Siz son zamanlarda mənim bloqumdakı yazılarımdan birini izlədiniz. Bu o deməkdir ki, Siz hər yazı yazıldığında e-poçt ilə bildiriş alacaqsınız.
    
    Aktivləşdirmək üçün, aşağıdakı düyməyə tıklayın. Əgər bunun bir xəta olduğunu düşünürsünüzsə, Sizi bir daha narahat etmərik.

en: IP Address:
az: IP Ünvanı:

en: Icon
az: İkon

en: Icon + text
az: İkon + mətn

en: Icon URL
az: Ikon URL

en: Icon only
az: Yalnız ikon

en: Identify words and phrases to ignore while proofreading your posts and pages:
az: Yazılarınızda və səhifələrinizdə korrektor oxuması edilərkən gözardı ediləcək sözləri və ifadələri təyin edin:

en: If empty, we will attempt to determine the image size.
az: Əgər boşdursa, biz təsvirin ölçüsünü təyin etməyə çalışacağıq.

en: If it's not by itself, a theme or plugin is displaying extra characters. Try steps 2 and 3.
az: Əks təqdirdə, bir mövzu və ya qoşma ekstra xarakterlər göstərmiş ola bilər. 2-ci və 3-cü addımları yoxlayın.

en: If none of these help you find a solution, <a href="%s">click here to contact Jetpack support</a>. Tell us as much as you can about the issue and what steps you've tried to resolve it, and one of our Happiness Engineers will be in touch to help.
az: Bunlardan heç biri əlac tapa bilməyinizə yardımçı olmazsa <a href="%s">Jetpack dəstək xidmətinə müraciət etmək üçün buraya tıklayın</a>. Bizə, problem haqqında mümkün qədər ətraflı məlumat verin və problemi həll etmək üçün hansı addımları atdığınızı bildirin. Bunu etdiyinizdə, Xoşbəxtlik Mühəndisləri komandamız yardım etmək üçün sizinlə əlaqə quracaqdır.

en: If you don't have a WordPress.com account yet, you can sign up for free in just a few seconds.
az: WordPress.com hesabınız yodursa bir neçə saniyə ərzində pulsuz olaraq qeydiyyatdan keçə bilərsiniz.

en: If you get a 404 message, contact your web host. Their security may block XMLRPC.
az: 404 mesajı alırsınızsa, veb serverinizə müraciət edin. Onların təhlükəsizliyi XMLRPC-yə mane ola bilər.

en: Ignore all
az: Tamamını göz ardı et

en: Ignore always
az: Hər zaman gözardı et

en: Ignore suggestion
az: Məsləhəti gözardı et

en: Ignored Phrases
az: Hesaba Alınmayan İfadələr

en: Image
az: Təsvir

en: Image Alignment:
az: Təsvir Tarazlığı:

en: Image Color:
az: Təsvir Rəngi:

en: Image Gallery Carousel
az: Təsvir Qalerya Karuseli

en: Image Gallery Slideshow
az: Təsvir Qalereya Slaydşousu

en: Image Grid
az: Təsvir Toru

en: Image Link
az: Təsvir Bağlantısı

en: Image List
az: Təsvir Siyahısı

en: Image Settings:
az: Təsvir parametrləri:

en: Image Size:
az: Təsvir Ölçüsü:

en: Image URL:
az: Təsvir URL:

en: Image title:
az: Təsvirin adı:

en: Images:
az: Təsvirlər:

en: Inactive
az: Passiv

en: Include this CSS in the Mobile Theme
az: Bu CSS-i Mobil Mövzuya daxil edin

[ctx: Instructions on how to whitelist IP ranges - low_range/high_range should be translated.]
en: You can save a range of IPs {low_range}-{high_range}. No spaces allowed.  (example: 1.1.1.1-2.2.2.2)
az: {low_range}-{high_range} arasındakı IP-ləri qeyd edə bilərsiniz. Boşluq istifadə edilə bilməz. (nümunə: 1.1.1.1-2.2.2.2)

en: Introduction text sent when someone follows a post on your blog. (Site and confirmation details will be automatically added for you.)
az: Birisi bloqunuzda bir yazını izlədiyində giriş mətni göndərdi. (Saytı və təsdiqləmə detalları sizin üçün avtomatik olaraq əlavə ediləcəkdir.)

en: Introduction text sent when someone follows your blog. (Site and confirmation details will be automatically added for you.)
az: Birisi bloqunuzu izlədiyində giriş mətni göndərdi. (Saytı və təsdiqləmə detalları sizin üçün avtomatik olaraq əlavə ediləcəkdir.)

en: Invalid User ID, please verify and re-enter your Goodreads numeric user ID.
az: Xətalı İstifadəçi ID, lütfən təsdiqləyin və təkrar Goodreads rəqəmsal istifadəçi ID-nizi daxil edin.

en: Invalid or expired nonce.
az: Xətalı və ya hazırda müddəti dolmuş.

en: Invalid request
az: Xətalı istək

en: Invalid security token.
az: Keçərsiz təhlükəsizlik təyinatçısı.

en: Is this site private?
az: Bu sayt özəldirmi?

en: It looks like your Facebook URL is incorrectly configured. Please check it in your <a href="%s">widget settings</a>.
az: Facebook URL səhv konfiqurasiya edilmiş kimi görünür. Lütfən <a href="%s">vidcet parametrlərinizdən</a> yoxlayın.

en: It looks like your site can not communicate properly with Jetpack.
az: Deyəsən saytınız Jetpack ilə düzgün bir şəkildə əlaqə qura bilmir.

en: It may be caused by one of these issues, which you can diagnose yourself:
az: Bunun səbəbi, öz başınıza təyin edə biləcəyiniz bu problemlərdən biri ola bilər:

en: Items on your restaurant's menu
az: Restoran menyusunun maddələri

en: Jargon
az: Jarqon

en: Jetpack Debugging Center
az: Jetpack Sazlama Mərkəzi

en: Jetpack FAQ
az: Jetpack SSS

en: Jetpack Network Settings Updated!
az: Jetpack Şəbəkə Parametrləri Yenilənib!

en: Jetpack Plugin Version
az: Jetpack Qoşma Versiyası

en: Jetpack Primary User
az: Jetpack Əsas İstifadəçi

en: Jetpack Settings
az: Jetpack Parametrləri

en: Jetpack Sites
az: Jetpack Saytları

en: Jetpack Subscriptions Settings
az: Jetpack Abunəlik Parametrləri

en: Jetpack Subscriptions:
az: Jetpack Abunəlikləri:

en: Jetpack Support
az: Jetpack Dəstəyi

en: Jetpack by WordPress.com
az: WordPress.com tərəfindən Jetpack

en: Jetpack contains the most recent version of the old %l plugin. | Jetpack contains the most recent versions of the old %l plugins.
az[0]: Jetpack, əski %l qoşmasının ən son versiyasına sahibdir.
az[1]: Jetpack, əski %l qoşmalarının ən son versiyasına sahibdir.

en: Jetpack contains the most recent version of the old &#8220;%1$s&#8221; plugin.
az: Jetpack, əski “%1$s” qoşmasının ən son versiyasına sahibdir.

en: Jetpack has been successfully disconnected.
az: Jetpack müvəffəqiyyətlə dövrədən açıldı.

en: Jetpack is currently connected to WordPress.com
az: Jetpack hazırda WordPress.com-a qoşulmuşdur

en: Jetpack is network activated and notices can not be dismissed.
az: Jetpack şəbəkəsi aktivləşdirilmişdir və bildirişlər rədd edilə bilməz.

en: Jetpack is not currently connected to WordPress.com
az: Jetpack hazırda WordPress.com-a qoşulmamışdır

en: Jetpack requires WordPress version %s or later.
az: Jetpack üçün WordPress-in %s versiyası və ya daha yeni bir versiyası gerekdir.

en: Jetpack supercharges your self-hosted WordPress site with the awesome cloud power of WordPress.com.
az: Jetpack, özünüz hazırladığınız WordPress saytınızı WordPress.com-un fövqəladə bulud gücü ilə dəstəkləyər.

en: Join %s other subscriber | Join %s other subscribers
az[0]: Digər %s abunəçiyə qoşulun
az[1]: Digər %s abunəçiyə qoşulun

en: Jump to:
az: Get:

[ctx: Jumpstart Description]
en: Adds a button to your post and page editors, allowing you to build simple forms to help visitors stay in touch.
az: Səhifə və yazı redaktorlarınıza əlavə etdiyi düymə ilə sadə formalar yaratmağınıza imkan yaradar, beləcə ziyarətçilərin sizinlə əlaqə qurmasına yardımçı olur.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Brings your photos and images to life as full-size, easily navigable galleries.
az: Asanlıqla nəzər yetirilə bilən tam ölçülü qalereyalar vasitəsi ilə foto və təsvirlərinizə həyat verir.

en: Label
az: Etiket

[ctx: Label for HTML form "Email" field in contact form builder]
en: Email
az: E-poçt

[ctx: Label for HTML form "Name" field in contact form builder]
en: Name
az: Ad

[ctx: Label for HTML form "URL/Website" field in contact form builder]
en: Website
az: Veb sayt

[ctx: Label for an option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: Option
az: Parametr

[ctx: Label for the set of options to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: Options
az: Parametrlər

[ctx: Label to drag HTML form fields around to change their order in contact form builder]
en: move
az: daşı

en: Labels
az: Etiketlər

en: Labels: <small>spicy, favorite, etc. <em>Separate Labels with commas</em></small>
az: Etiketlər: <small>ədviyyatlar, favoritlər və s. <em>Etiketləri vergüllə ayırın</em></small>

en: Landscape
az: Landşaft

en: Language
az: Dil

en: Large
az: Böyük

en: Last Modified
az: Son Dəyişiklik

en: Layout
az: Yerləşmə düzəni

en: Layout Options:
az: Tərtibat Parametrləri:

en: Learn More
az: Daha çox məlumat

en: Learn more
az: Daha ətraflı

en: Learn more about Markdown.
az: Aşağı dəyər haqqında daha ətraflı məlumat.

en: Leave a Reply
az: Bir cavab yazın

en: Leave a Reply to %s
az: %s üçün bir cavab yazın

en: Leave a reply
az: Bir cavab yazın

en: Left
az: Sol

en: Let us know your name.
az: Bizə adınızı söyləyin.

en: Light
az: Açıq

en: Like
az: Bəyən

en: Like this:
az: Bunu bəyən:

en: Likes
az: Bəyənmələr

en: Likes Notifications
az: Bəyənmə Bildirişləri

en: Likes and Shares
az: Bəyənmələr və Paylaşmalar

en: Limit must be greater than or equal to 0.
az: Limit böyük və ya 0-a bərabər olmalıdır.

en: Link Color (hex):
az: Bağlantı Rəngi (hex):

en: Link To:
az: Bağlantı:

en: Link URL (when the image is clicked):
az: Bağlantı URL (təsvirə tıklandığında):

en: Link account with WordPress.com
az: Hesabı WordPress.com ilə bağla

[ctx: Link to edit an HTML form field in contact form builder]
en: edit
az: redaktə et

en: Link your account to WordPress.com
az: Hesabınızı WordPress.com-a bağlayın

en: Links to services that you use across the web.
az: İnternetdə istifadə etdiyiniz xidmətlərə bağlantılar.

en: Links to your blog's RSS feeds
az: Bloqunuzun RSS qidalandırıpcılarının bağlantıları

en: Links to your websites, blogs, or any other sites that help describe who you are.
az: Sizin kim olduğunuzu anlatmağa yardımçı olan veb saytı, bloq vs. bağlantıları.

en: Live Preview
az: Canlı Önizləmə

en: Load your <a href="%s">XMLRPC file</a>. It should say “XML-RPC server accepts POST requests only.” on a line by itself.
az: <a href="%s">XMLRPC faylnızı</a> yükləyin. Sadəcə “XML-RPC server accepts POST requests only.” ifadəsi görünməlidir.

en: Loading &hellip;
az: Yüklənir &hellip;

en: Loading Comments...
az: Şərhlər Yüklənir...

en: Loading video...
az: Video yüklənir...

en: Loading&hellip;
az: Yüklənir&hellip;

en: Loading...
az: Yüklənir...

en: Location of the Ogg video file.
az: Ogg video faylının mövqeyi.

en: Log in with WordPress.com
az: WordPress.com ilə Daxil ol

en: Logged In
az: Giriş

en: Logged Out
az: Çıxış

en: Login Blocked by Jetpack
az: Giriş Jetpack tərəfindən blok edildi

en: Logo
az: Loqo

en: Lunch: 11am - 2pm 
    Dinner: M-Th 5pm - 11pm, Fri-Sat:5pm - 1am
az: Nahar: 11.00 - 14.00 
    Axşam Yeməyi: Btesi-Çş 17.00 – 23.00, Cümə-Şb: 17.00 – 01.00

en: M j, Y @ G:i
az: d F Y @ H:i

en: Main Sidebar
az: Əsas yan sütun

en: Make this connection available to all users of this blog?
az: Bu bloqun bütün istifadəçiləri üçün bu bağlantı istifadə edilə bilinən olsunmu?

en: Manage Your Menus
az: Menyularınızı İdarə Edin

en: Manage Your Plugins
az: Qoşmalarınızı İdarə Edin

en: Manage Your Security Settings
az: Təhlükəsizlik Parametrlərinizi İdarə Edin

en: Manage Your Site
az: Saytınızı İdarə Edin

en: Manage Your Themes
az: Mövzularınızı İdarə Edin

en: Mark as Spam
az: Spam olaraq işarələ

en: Mark this message as NOT spam
az: Bu mesajı spam Deyil olaraq işarələ

en: Mark this message as spam
az: Bu mesajı spam olaraq işarələ

en: Markdown
az: Aşağı dəyər

en: Markdown content
az: Aşağı dəyərli mühtəviyyat

en: Match by Email
az: E-poçt ilə Tutuşdur

en: Maximum number of posts to show (no more than 10):
az: Göstəriləcək yazıların maksimal miqdarı (ən çox 10):

en: Media File
az: Media faylı

en: Media Width:
az: Media Genişliyi:

en: Medium
az: Orta

en: Menu
az: Menyu

en: Menu Item
az: Menyu elementi

en: Menu Item Label
az: Menyu maddəsinin etiketi

en: Menu Item Labels
az: Menyu maddəsinin etiketləri

en: Menu Items
az: Menyu maddələri

en: Menu Items re-ordered.
az: Menyu maddələri yenidən sıralandı.

en: Menu Section
az: Menyu Bölməsi

en: Menu Sections
az: Menyu Bölmələri

en: Menu item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
az: Menyu maddəsi qaralaması yeniləndi. <a target="_blank" href="%s">Önizləmə</a>

en: Menu item label list navigation
az: Menyu maddəsi etiketinin siyahı naviqasiyası

en: Menu item labels list
az: Menyu maddəsi etiketinin siyahısı

en: Menu item list navigation
az: Menyu maddəsinin siyahı naviqasiyası

en: Menu item published. <a href="%s">View item</a>
az: Menyu maddəsi dərc edildi. <a href="%s">Menyu maddəsinə bax</a>

en: Menu item restored to revision from %s
az: Menyu maddəsi %s versiyasından geri gətirildi.

en: Menu item saved.
az: Menyu maddəsi qeyd edildi.

en: Menu item scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview item</a>
az: Menyu maddəsi planlandı: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Önizləmə</a>

en: Menu item submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
az: Menyu maddəsi göndərildi. <a target="_blank" href="%s">Maddənin ön izləməsi</a>

en: Menu item updated.
az: Menyu maddəsi yeniləndi.

en: Menu item updated. <a href="%s">View item</a>
az: Menyu maddəsi yeniləndi. <a href="%s">Menyu maddəsinə bax</a>

en: Menu items list
az: Menyu maddəsinin siyahısı

en: Menu section list
az: Menyu bölməsinin siyahısı

en: Menu section list navigation
az: Menyu bölməsi siyahısının naviqasiyası

en: Menus
az: Menyular

en: Message
az: Mesaj

en: Message Sent
az: Mesaj göndərildi.

en: Messages
az: Mesajlar

en: Missed schedule
az: Ertələnmə qaçırıldı

en: Missing attachment ID.
az: Yarımçıq əlavə ID.

en: Missing target blog ID.
az: Yaımçıq hədəf bloq ID.

en: Missing target post ID.
az: Yarımçıq hədəf yazı ID.

en: Mobile App Promos
az: Mobil Proqram Təqdimatları

en: Mobile Apps
az: Mobil Proqramlar

en: Mobile-compatible:
az: Mobil-uyumlu:

en: Mode:
az: Rejim:

[ctx: Module Description]
en: Enable pop-up business cards over commenters’ Gravatars.
az: Şərhçilərin Gravatarları üzərində açılan vizit kartlarını aktivləşdirin.

[ctx: Module Name]
en: Beautiful Math
az: Riyaziyyatın Gözəlliyi

[ctx: Module Name]
en: Carousel
az: Karusel

[ctx: Module Name]
en: Comments
az: Şərhlər

[ctx: Module Name]
en: Contact Form
az: Əlaqə Forması

[ctx: Module Name]
en: Custom CSS
az: Özəl CSS

[ctx: Module Name]
en: Enhanced Distribution
az: Təkmilləşdirilmiş Vesiya

[ctx: Module Name]
en: Extra Sidebar Widgets
az: Əlavə Yanmenyu Vidceti

[ctx: Module Name]
en: Gravatar Hovercards
az: Gravatar Kimlik Kartı

[ctx: Module Name]
en: Infinite Scroll
az: Davamlı Sürüşdürmə

[ctx: Module Name]
en: Likes
az: Bəyənmələr

[ctx: Module Name]
en: Manage
az: İdarə et

[ctx: Module Name]
en: Markdown
az: Aşağı dəyər

[ctx: Module Name]
en: Mobile Theme
az: Mobil Mövzu

[ctx: Module Name]
en: Notifications
az: Bildirişlər

[ctx: Module Name]
en: Omnisearch
az: Əsas Axtarış

[ctx: Module Name]
en: Photon
az: Foton

[ctx: Module Name]
en: Protect
az: Qoruma

[ctx: Module Name]
en: Publicize
az: Bəyan

[ctx: Module Name]
en: Sharing
az: Paylaşma

[ctx: Module Name]
en: Shortcode Embeds
az: Qısakod Daxiletmələri

[ctx: Module Name]
en: Site Stats
az: Sayt Statistikaları

[ctx: Module Name]
en: Sitemaps
az: Sayt xəritəsi

[ctx: Module Name]
en: Spelling and Grammar
az: İmla və Qrammatika

[ctx: Module Name]
en: Subscriptions
az: Abunəliklər

[ctx: Module Name]
en: Tiled Galleries
az: Döşənmiş Qalereyalar

[ctx: Module Name]
en: WP.me Shortlinks
az: WP.me Qısa bağlantıları

[ctx: Module Name]
en: Widget Visibility
az: Vidcet Görünüşü

[ctx: Module Tag]
en: Appearance
az: Görünüş

[ctx: Module Tag]
en: Centralized Management
az: Mərkəzləşdirilmiş İdarəetmə

[ctx: Module Tag]
en: Developers
az: Əmək sərf edənlər

[ctx: Module Tag]
en: Mobile
az: Mobil

[ctx: Module Tag]
en: Other
az: Digər

[ctx: Module Tag]
en: Photos and Videos
az: Fotolar  və Videolar

[ctx: Module Tag]
en: Recommended
az: Məsləhət bilinən

[ctx: Module Tag]
en: Site Stats
az: Sayt Statistikaları

[ctx: Module Tag]
en: Social
az: Sosial

[ctx: Module Tag]
en: Traffic
az: Trafik

[ctx: Module Tag]
en: Writing
az: Yazma

en: Module not found: `%s`.
az: Modul tapılmadı: `%s`.

en: Monthly Archives: %s
az: Aylıq Arxivlər: %s

en: Monthly archives
az: Aylıq arxivlər

en: More
az: Daha çox

en: More information
az: Daha çox məlumat

en: More information on using Publicize.
az: Bəyan istifadəsi haqqında daha çox məlumat.

en: Move menu section down
az: Menyu bölməsini aşağı daşı

en: Move menu section up
az: Menyu bölməsini yuxarı daşı

en: My Jetpack
az: Mənim Jetpack-ım

en: My Tweets
az: Mənim Tweet-lərim

en: Name
az: Ad

en: Network Settings
az: Şəbəkə Parametrləri

en: New Comic
az: Yeni Komiks

en: New Menu Item
az: Yeni menyu maddəsi

en: New Menu Item Label Name
az: Yeni menyu maddəsinin etiketinin adı

en: New Menu Sections Name
az: Yeni Menyu Bölməsinin Adı

en: New Project
az: Yeni Layihə

en: New Project Tag Name
az: Yeni Layihə Etiketinin Adı

en: New Project Type Name
az: Yeni Layihə Növünün Adı

en: New Row
az: Yeni Sətr

en: New Testimonial
az: Yeni Xarakteristika

en: New field
az: Yeni sahə

en: Newer <span class="meta-nav">&raquo;</span>
az: Yeni <span class="meta-nav">&raquo;</span>

en: Newer Comments &rarr;
az: Yeni şərhlər &rarr;

en: Newest
az: Ən yeni

en: Next &raquo;
az: Sonrakı &raquo;

en: Next &raquo;
az: Sonrakı &raquo;

en: No Borders
az: Çərçivəsiz

en: No Comics found
az: Heç bir Komiks tapılmadı

en: No Comics found in Trash
az: Zibil qutusunda Komiks tapılmadı

en: No Footer
az: Zirzəmisiz

en: No Header
az: Başlıqsız

en: No Labels
az: Etiket yoxdur

en: No Labels found
az: Etiket tapılmadı

en: No Menu Items found
az: Menyu maddəsi tapılmadı

en: No Menu Items found in Trash
az: Zibil qutusunda menyu maddəsi tapılmadı

en: No Modules Found
az: Heç bir modul tapılmadı

en: No Projects found
az: Heç bir layihə tapılmadı

en: No Projects found in Trash
az: Zibil qutusunda heç bir layihə yoxdur

en: No Scrollbar
az: Sürüşdürmə çubuğu yoxdur

en: No Testimonials found
az: Heç Bir Xarakteristika Tapılmadı

en: No Testimonials found in Trash
az: Zibil qutusunda heç bir xarakteristika yoxdur

en: No blog_id was included in your request. Please try disconnecting Jetpack from WordPress.com and then reconnecting it. Once you have done that, try connecting Publicize again.
az: İstəyinizdə blog_id yoxdu. Lütfən Jetpack ilə WordPress.com arasındakı bağlantını kəsib bağlantını yenidən qurmağı yolayın. Bunu etdikdən sonra, Bəyan bağlantısını qurmağı təkrar yoxlayın.

en: No comment text was submitted.
az: Şərh yoxdur mətni göndərildi.

en: No data found for VideoPress identifier: <strong>%s</strong>.
az: VideoPress identifikatoru üçün məlumat tapılmadı: <strong>%s</strong>.

en: No feedback found
az: Geri bildirş tapılmadı

en: No logo set
az: Loqo qurulmamışdır

en: No plugins found.
az: Heç bir qoşma tapılmadı.

en: No suggestions
az: Məsləhət yoxdur

en: No tags found.
az: Heç bir etiket tapılmadı.

en: No themes found.
az: Mövzu tapılmadı.

en: No update needed
az: Heç bir yenilənməyə ehtiyac yoxdur

en: No user information was included in your request. Please make sure that your user account has connected to Jetpack. Connect your user account by going to the <a href="%s">Jetpack page</a> within wp-admin.
az: İstəyinizə hər hansı bir istifadəçi məlumatı əlavə edilmədi. Lütfən istifadəçi hesabınızın Jetpack-a bağlandığından əmin olun. wp-admin içindəki <a href="%s">Jetpack səhifəsinə</a> gedərək istifadəçi hesabınızı bağlayın.

en: No writing errors were found.
az: Heç bir yazma xətası tapılmadı.

en: Nobody likes downtime, and that's why Jetpack Monitor is on the job, keeping tabs on your site by checking it every five minutes. As soon as any downtime is detected, you will receive an email notification alerting you to the issue. That way you can act quickly, to get your site back online again!
az: Kimsə işləməyən saytları sevməz, bu üzdən Jetpack Monitoru işinin başındadır və saytınızı hər beş dəqiqədə bir yoxlayır. Saytınıza qoşul bilmədiyi an problem haqqında sizi xəbərdar edən bir e-poçt alacaqsınız. Bu sayədə həmən gərəkli redaktələri edib saytınızı işlək vəziyyətə gətirə bilərsiniz!

en: Nonce verification failed.
az: Nonsens təsdiqləmə baş tutmadı.

en: None
az: Heç biri

en: Nope.  However, if you&#8217;d like to modify where your feedback is sent, or the subject line you can.  If you don&#8217;t make any changes here, feedback will be sent to the author of the page/post and the subject will be the name of this page/post.
az: Xeyr. Bununla birlikdə, geri bildirişinizin göndərildiyi yeri və ya mövzu sətrini dəyişdirmək istəsəniz, bunu da edə bilərsiniz. Burada hər hansı bir dəyişiklik etməsəniz, geri bildiriş səhifən/yazının müəllifinə göndərilir və mövzu, bu səhifən/yazının adı olur.

en: Not Connected
az: Bağlantı Yoxdur

en: Not connected
az: Bağlantı Yoxdur

en: Note: Custom CSS will be reset when changing themes.
az: Qeyd: Mövzular dəyişdirildiyində Özəl CSS sıfırlanır.

en: Nothing Found
az: Tapılmadı

en: Notifications
az: Bildirişlər

en: Notify me of follow-up comments by email.
az: E-poçt ilə izlənən şərhləri mənə bildir.

en: Notify me of new posts by email.
az: Yeni yazıları mənə e-poçt ilə bildir.

[ctx: Noun]
en: User
az: İstifadəçi

[ctx: Noun, as in: "The author of this post is..."]
en: Author
az: Müəllif

[ctx: Noun, as in: "The user role of that can access this widget is..."]
en: Role
az: Rol

[ctx: Noun, as in: "This page is a date archive."]
en: Date
az: Tarix

[ctx: Noun, as in: "This post has one tag."]
en: Tag
az: Etiket

[ctx: Noun, as in: "This post has one taxonomy."]
en: Taxonomy
az: Taksonomiya

en: Number of Posts to Display:
az: Göstəriləcək Yazıların Miqdarı:

en: OK
az: Ok

en: Official buttons
az: Rəsmi düymələr

en: Offset must be greater than or equal to 0.
az: Əvəzləmə böyük və ya 0-a bərabər olmalıdır.

en: Ogg File URL
az: Ogg Fayl URL

en: Older %s
az: Əski %s

en: Older posts
az: Ən əski yazılar

en: Omnisearch
az: Əsas Axtarış

en: On for all comments
az: Bütün şərhlər üçün

en: On for all posts
az: Bütün yazılar üçün

en: On this page, you are able to view the modules available within Jetpack, learn more about them, and activate or deactivate them as needed.
az: Bu səhifədə, Jetpack içindəki modulları göstərə bilər, daha çox məlumat əldə edə bilər və modulları istədiyiniz kimi aktıvasiya və ya deaktivasiya edə bilərsiniz.

en: Only images can be uploaded here.
az: Buraya sadəcə təsvir faylları yükləyə bilərsiniz.

[ctx: Open Sans font: add new subset (greek, cyrillic, vietnamese)]
en: no-subset
az: altset yoxdur

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
az: açıq

en: Open link in a new window/tab
az: Bağlantını yeni pəncərədə/səkmədə aç

en: Opens in new window
az: Yeni pəncərədə açılır

en: Option
az: Seçim

en: Optional text to display to your readers:
az: Oxuyucularınıza göstəriləcək istəyə bağlı yazı:

en: Options
az: Parametrlər

en: Orange
az: Narıncı

en: Order
az: Sıralama

en: Page %s
az: Səhifə %s

en: Page Widget
az: Səhifə Vidceti

en: Pages:
az: Səhifələr:

en: Parent Menu Section
az: Valideyin Menyu Bölməsi

en: Parent Menu Section:
az: Valideyin Menyu Bölməsi:

en: Parent Project Type
az: Valideyin Layihə Növü

en: Parent Project Type:
az: Valideyin Layihə Növü:

en: Passive Voice
az: Passiv Səs

en: Path
az: Yol

en: Permalink to %s
az: %s üçün daimi bağlantı

en: Personal Links
az: Fərdi Bağlantılar

en: Phone:
az: Telefon:

en: Phrases to Avoid
az: Uzaq durulacaq İfadələr

en: Pingback:
az: Geri izləmə:

en: Pink
az: Çəhrayı

[ctx: Play as in playback or view a movie]
en: JavaScript required to play %s.
az: %s ifa etdirmək üçün JavaScript gərəkdir .

en: Please be sure to submit some text with your comment.
az: Lütfən şərhiniz ilə birlikdə bir mətn göndərdiyinizdən əmin olun.

en: Please describe the problem you are having.
az: Lütfən qarşılaşdığınız problem barəsində məlumat verin.

en: Please note that your services have been restricted because your site is private.
az: Saytınız özəl olduğu üçün servislərinizin imkanları məhduddur.

en: Please provide a valid email address.
az: Etibarlı bir e-poçt ünvanı təqdim edin.

en: Please provide an email address to comment.
az: Şərh etmək üçün e-poçt ünvanınızı təqdim edin.

en: Please provide an email address.
az: Bir e-poçt ünvanı daxil edin.

en: Please provide your name to comment.
az: Şərh etmək üçün adnızı təqdim edin.

en: Please provide your name.
az: Adınızı təmin edin.

en: Please specify a valid module.
az: Etibarlı bir modul təyin edin.

en: Please specify a valid user.
az: Etibarlı istifadəçi daxil edin.

en: Please specify if you would like to disconnect a blog or user.
az: Əgər bir istifadəçini və ya bloqu dövrədən açmaq istəyirsinizsə, birini təyin edin.

en: Please verify your birthday.
az: Ad gününüzü təsdiqləyin.

en: Plugin activated.
az: Qoşma aktivləşdirildi.

en: Plugin can only be Network Activated
az: Qoşma ancaq şəbəkə üzərindən aktivləşdirilə bilər

en: Plugin deactivated.
az: Qoşma deaktivasiya edidi.

en: Plugins
az: Qoşmalar

en: Popular
az: Populyar

en: Popular Labels
az: Populyar Etiketlər

en: Popular Project Tags
az: Populyar Layihə Etiketləri

en: Portfolio
az: Portfel

en: Portfolio Items
az: Portfel Maddələri

en: Portfolio Projects
az: Portfel Parametrləri

en: Portfolio pages display at most %1$s projects
az: Ən çox %1$s portfel layihə səhifəsini göstər

en: Portrait
az: Portret

en: Post Comment
az: Şərh göndər

en: Post by %s.
az: %s yayınları:

en: Post by Email
az: E-poçt ilə Yazı

en: Post converted. | %s posts converted
az[0]: Yazı çevrildi.
az[1]: %s yazı çevrildi

en: Post navigation
az: Yazı naviqasiyası

en: Post type:
az: Yazı növü:

en: Post was not sent - check your email addresses!
az: Yazı göndərilmədi - e-poçt ünvanlarınızı yoxlayın!

en: Posted by
az: Yazan

en: Posted by %s
az: %s tərəfindən dərc edildi

en: Posted in %s
az: Kateqoriya:%s

en: Posts
az: Yazılar

en: Posts & Comments
az: Yazılar və Şərhlər

en: Posts page
az: Yazı səhifəsi

en: Preprocessor:
az: Preprosessor:

en: Preview
az: Ön izləmə

en: Preview:
az: Ön izləmə:

en: Preview: changes must be saved or they will be lost
az: Ön izləmə: Dəyişikliklər qeyd edilmədiyi təqdirdə qeyb olacaqlar.

en: Price
az: Qiymət

en: Primary Menu
az: Əsas menyu

en: Print
az: Çap et

en: Privacy Policy
az: Gizlilik Siyasəti

en: Processing...
az: İşlənir...

en: Project
az: Layihə

en: Project Tag
az: Layihə Etiketi

en: Project Tags
az: Layihə Etiketləri

en: Project Type
az: Layihə Növü

en: Project Types
az: Layihə Növləri

en: Project item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
az: Layihə qaralaması yeniləndi. <a target="_blank" href="%s">Layihənin önizləməsi</a>

en: Project list navigation
az: Layihə siyahısı naviqasiyası

en: Project published. <a href="%s">View project</a>
az: Layihə dərc edildi. <a href="%s">Layihəyə bax</a>

en: Project restored to revision from %s
az: Layihə %s versiyasından geri bərpa edildi

en: Project saved.
az: Layihə qeyd edildi.

en: Project scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview project</a>
az: Layihə planlandı: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Önizləmə</a>

en: Project submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
az: Layihə göndərildi. <a target="_blank" href="%s">Layihənin önizləməsi</a>

en: Project tag list
az: Layihə etiketi siyahısı

en: Project tag list navigation
az: Layihə etiketi siyahısının naviqasiyası

en: Project type list
az: Layihə növü siyahısı

en: Project type list navigation
az: Layihə növü siyahısının naviqasiyası

en: Project updated.
az: Layihə yeniləndi.

en: Project updated. <a href="%s">View item</a>
az: Layihə yeniləndi. <a href="%s">Layihəyə bax</a>

en: Projects
az: Layihələr

en: Projects list
az: Layihə siyahısı

en: Proofread Writing
az: Korrektor Yazma

en: Proofreading
az: Korrektə

en: Proudly powered by %s
az: %s qürurla təqdim edər

en: Publicize
az: Bəyan

en: Publicize:
az: Bəyan:

en: Publish
az: Dərc et

en: Published
az: Dərc edilmiş

en: Publisher limits playback of video embeds.
az: Yayımcı, daxil edilmiş videoların ifa etdirilməsinə məhdudiyyət qoyur.

en: Purple
az: Tünd qırmızı

en: Put a chart showing 48 hours of views in the admin bar.
az: İdarəetmə çubuğunda 48 saat ərzindəki baxışları göstərən bir qrafik yerləşdirin.

en: Put your mouse over your Gravatar to check out your profile.
az: Profilinizi yoxlamaq üçün mausunuzu Gravatar təsvirinin üzərinə gətirin.

en: RSS Links
az: RSS Bağlantıları

en: Random Order:
az: Qarışıq Sıra:

en: Receive Monitor Email Notifications.
az: E-poçt İzləmə Bildirişlərini Al.

en: Recent Posts
az: Ən son yazılar

en: Red
az: Qırmızı

en: Redundant Phrases
az: Yardımçı İfadələr

[ctx: Refresh connection with {social media service}]
en: Refresh connection with %s
az: %s ilə bağlantını yenilə

en: Regenerate Address
az: Ünvanı Yenidən Yarat

en: Registered users
az: Qeydiyyatdan keçmiş istifadəçilər

en: Related
az: Oxşar

en: Related Posts
az: Oxşar Yazılar

en: Related posts
az: Oxşar yazılar

en: Remove Service
az: Servisi Sil

en: Remove logo
az: Loqonu sil

en: Repeated Word
az: Təkrarlanan Kəlmə

en: Replace <a href="%s">theme's CSS</a> <b>(Advanced)</b>
az: <a href="%s">Mövzunun CSS</a> ilə yerini dəyişdir <b>(Qabaqcıl)</b>

en: Replace selection with:
az: Bölməni bununla dəyişdirin:

en: Replacement
az: Yer dəyişdirmə

en: Reply
az: Cavabla

en: Report visibility
az: Raport görünüşü

en: Require Two-Step Authentication
az: İki Mərhələli Təsdiqləmə İstə

en: Required?
az: Gərəklidirmi?

en: Restore
az: Bərpa et

en: Restore this item from the Trash
az: Bu elementi zibil qutusundan geri yüklə

en: Results:
az: Nəticələr:

en: Right
az: Sağ

en: Save
az: Qeyd et

en: Save &amp; Buy Upgrade
az: Qeyd et &amp; Yüksəltməni Satın al

en: Save Changes
az: Dəyişiklikləri qeyd et

en: Save New Order
az: Yeni sıranı qeyd et

en: Save Stylesheet
az: Stil Səhifəsini qeyd et

en: Save and go back to form builder
az: Qeyd et və forma yaradıcısına geri dön

en: Save configuration
az: Konfiqurasiyanı qeyd et

en: Save this field
az: Bu sahəni qeyd et

en: Saved successfully
az: Müvəffəqiyyətlə qeyd edildi

en: Scheduled
az: Planlanmış

en: Scroll back to top
az: Əvvələ qayıt

en: Search
az: Axtar

en: Search Comics
az: Komiksləri axtar

en: Search Comments
az: Şərhləri axtar

en: Search Everything
az: Hər Şeyi Axtarın

en: Search Feedback
az: Geri bildirişləri axtar

en: Search Media
az: Media Axtar

en: Search Menu Item Labels
az: Menyu maddəsinin etiketlərini axtar

en: Search Menu Items
az: Axtarış menyusu maddələri

en: Search Menu Sections
az: Axtarış Menyu Bölmələri

en: Search Modules…
az: Modulları Axtar…

en: Search Plugins
az: Qoşmaları axtar

en: Search Project Tags
az: Layihə Etiketlərini Axtar

en: Search Project Types
az: Layihə Növlərini Axtar

en: Search Projects
az: Layihələri Axtar

en: Search Results for: %s
az:  %s üçün Axtarışın Nəticələri:

en: Search Testimonials
az: Xarakteristikaları Axtar

en: Search results
az: Axtarışın nəticələri

en: Select a user or pick "custom" and enter a custom email address.
az: Bir istifadəçi seçin və ya "özəl"i seçib özəl bir e-poçt ünvanı daxil edin.

en: Select feedback to download
az: Endirmək üçün bir geri bildiriş seçin

en: Select the roles that will be able to view stats reports.
az: Statistika raportlarına baxa bilmək üçün mümkün ola biləcək rolları seçin.

en: Semantic Personal Publishing Platform
az: Müasir Fərdi Yayın Platforması

en: Send Email
az: E-poçt göndər

en: Send to Email Address
az: E-poçt ünvanına göndər

en: Sent by a verified %s user.
az: Təsdiqlənmiş bir %s istifadəçisi tərəfindən göndərildi.

en: Sent by an unverified visitor to your site.
az: Şəxsiyyəti təyin edilməmiş birisi tərəfindən saytınıza göndərilmişdir.

en: Separate tags with commas
az: Etiketləri vergül ilə ayırın

en: Service name
az: Servis adı

en: Services dragged here will appear individually.
az: Buraya sürüşdürülmüş servislər fərdi qaydada görünür.

en: Services dragged here will be hidden behind a share button.
az: Burada göstərilən servislər Paylaş düyməsinin arxasında gizlədiləcəkdir.

en: Set as logo
az: Loqo olaraq qur

en: Settings
az: Parametrlər

en: Settings have been saved
az: Parametrlər qeyd edildi

en: Share
az: Paylaş

en: Share on Skype
az: Skype-da paylaş

en: Share on Tumblr
az: Tumblr-da paylaş

en: Share this:
az: Bunu paylaş:

en: Shared
az: Paylaşıldı

en: Shared Post
az: Paylaşılmış Yazı

en: Sharing
az: Paylaşma

en: Sharing Buttons
az: Paylaşma Düymələri

en: Sharing Settings
az: Paylaşma Parametrləri

en: Sharing URL
az: Paylaşma URL

en: Sharing is off. Add services above to enable.
az: Paylaşma bağlıdır. Aktivləşdirmək üçün yuxarıdakı servisləri əlavə edin.

en: Sharing label
az: Paylaşma etiketi

en: Shelf:
az: Rəf:

en: Show
az: Göstər

en: Show Account Links
az: Hesab Bağlantılarını Göstər

en: Show Cover Photo
az: Örtük Fotosunu Göstər

en: Show Excerpts:
az: Xülasələri Göstər:

en: Show Faces
az: Üzləri Göstər

en: Show Featured Image:
az: Xüsusi Təsviri Göstər:

en: Show Page Posts.
az: Səhifə Yazılarını Göstər.

en: Show Personal Links
az: Fərdi Bağlantıları Göstər

en: Show Photo
az: Fotonu Göstər

en: Show Stream
az: Axışı Göstər

en: Show Tag Line
az: Etiket Xəttini Göstər

en: Show a "Related" header to more clearly separate the related section from posts
az: Oxşar yazıları əsl yazıdan daha açıq şəkildə ayırmaq üçün bir "Oxşar" başlığı göstər

en: Show a <em>'follow blog'</em> option in the comment form
az: Şərh formasında <em>'bloqu izlə'</em> parametrini göstər

en: Show a <em>'follow comments'</em> option in the comment form
az: Şərh formasında <em>'şərhi izlə'</em> parametrini göstər

en: Show a promo for the WordPress mobile apps in the footer of the mobile theme.
az: Mobil mövzunun zirzəmi bölməsində WordPress mobil proqramları üçün bir təqdimat göstərin.

en: Show all
az: Tamamını göstər

en: Show buttons on
az: Düymələri burada göstər:

en: Show falling snow on my blog until January 4<sup>th</sup>.
az: Yanvar ayının <sup>4</sup>-nə qədər bloqumda yağan qar göstər.

en: Show full posts on front page and on archive pages
az: Ön səhifədə və arxiv səhifələrində yazının tamamını göstər

en: Show likes.
az: Bəyənilənləri göstər.

en: Show map
az: Xəritəni göstər

en: Show map of photo location in carousel, when available.
az: İstifadəyə hazır olduğunda karusel içində fotonun yer xəritəsini göstər.

en: Show photo metadata (<a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" target="_blank">Exif</a>) in carousel, when available.
az: Mövcud olduğunda, karusel içində foto meta məlumatını (<a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" target="_blank">Exif</a>) göstər.

en: Show profile photos in the plugin.
az: Qoşmada profil rəsmini göstər.

en: Show related content after posts
az: Yazılardan sonra oxşar içəriyi göstər

en: Show sharing buttons.
az: Paylaşma düymələrini göstər.

en: Show the Reblog button on posts
az: Yazılarda Yenidən bloqlama düyməsini göstər

en: Show top posts over
az: Ən çox oxunanları göstərmə kriteriyası:

en: Show top search terms over
az: Əsas axtarış  kriteriyalarını göstər

en: Show total number of subscribers? (%s subscriber) | Show total number of subscribers? (%s subscribers)
az[0]: Cəmi abunəçi sayı göstərilsinmi? (%s abunəçi)
az[1]: Cəmi abunəçi sayı göstərilsinmi? (%s abunəçi)

en: Show:
az: Göstər:

[ctx: Shown between widget visibility conditions.]
en: or
az: və ya

en: Shows your most viewed posts and pages.
az: Ən çox baxılan yazı və səhifələrinizi göstərin.

en: Shutter Speed
az: Gecikmə Sürəti

en: Silver
az: Gümüşü

en: Similar post
az: Oxşar yazı

en: Site Logo
az: Sayt Loqosu

en: Site Name
az: Sayt Adı

en: Site Stats
az: Sayt Statistikası

en: Site Title, Tagline, and Logo
az: Sayt başlığı, Şüar və Loqo

en: Sites
az: Saytlar

en: Skip to primary content
az: Əsas mühtəviyyata keç

en: Slideshow
az: Slaydşou

en: Small
az: Kiçik

en: Smiley
az: Üz İfadəsi

en: Smiley face
az: Gülən üz

en: Snippet
az: Parçacıq

en: Snow
az: Qar

en: Social
az: Sosial

en: Social Media Icons
az: Sosial Media İkonları

en: Social Menu
az: Sosial Menyu

en: Someone likes one of my posts
az: Birisi mənim yazılarımı bəyənir

en: Someone may be trying to trick you into giving them access to your site.  Or it could be you just encountered a bug :).  Either way, please close this window.
az: Biriləri sizi, onlara saytınıza daxil ola bilmə imkanı verməyiniz üçün tovlamağa çalışa bilər. Ya da sadəcə bir xətayla qarşılaşmış ola bilərsiniz :). Hər ehtimala qarşı, lütfən bu pəncərəni bağlayın.

en: Something has gotten mixed up in your Jetpack Connection!
az: Jetpack Bağlantınızda bir qarışıqlıq oldu!

en: Something is wrong with your Wufoo shortcode. If you copy and paste it from the %sWufoo Code Manager%s, you should be golden.
az: Wufoo qısa kodunuz xətalıdır. %sWufoo Code Manager%s-dan köçürüb yapışdırsanız əla olar.

en: Something which should never happen, happened. Sorry about that. If you try again, maybe it will work.
az: Əsla olmaması gərəkən bir şey oldu. Üzr istəyirik. Təkrar yoxlasanız bəlkə çalışar.

en: Sorry, but there was an error posting your comment. Please try again later.
az: Bağışlayın, ancaq şərhiniz göndərilərkən bir xəta baş verdi. Bir az sonra təkrar yoxlayın.

en: Sorry, but we could not authenticate your request.
az: Bağışlayın, ancaq istəyinizi təsdiqləyə bilmədik.

en: Sorry, nothing to report.
az: Raport ediləcək heç bir məlumat yoxdur.

en: Sorry, your blog cannot share posts by email.
az: Bağışlayın, sizin bloq e-poçt yolu ilə yazıları paylaşmaq üçün münasib deyil.

en: Sorry, your browser isn't supported. Upgrade at browsehappy.com.
az: Bağışlayın, sizin brauzer dəstəklənmir.browsehappy.com-da yüksəldin.

en: Sorry. We can not plot this address. A map will not be displayed. Is the address formatted correctly?
az: Bağışlayın. Bu ünvanın xəritəsini çıxarda bilmərik. Bir xəritə göstərilməyəcək. Ünvan doğru formatlanmışdırmı?

en: Sort by:
az: Sırala:

en: Spelling
az: İmla

en: Square Tiles
az: Kvadrat Mozaikalar

en: Static page:
az: Statik səhifə:

en: Stats
az: Statistikalar

en: Style:
az: Stil:

en: Stylesheet saved.
az: Stil səhifəsi qeyd edildi.

en: Sub-site override
az: Alt saytı etibarsız etmək

en: Subject
az: Mövzu

en: Submit
az: Göndər

en: Submit &#187;
az: Göndər &#187;

en: Submitting Comment%s
az: Şərh%s Göndərmə

en: Subscribe
az: Abunə

en: Subscribe Button:
az: Abunə Düyməsi:

en: Subscribe Placeholder:
az: Tutucuya abunə olun:

en: Subscribe to %s
az: %s üçün abunə ol

en: Subscribe to Blog via Email
az: E-poçt ilə Bloqa abunə ol

en: Success!
az: Müvəffəqiyyətlər!

en: Success! Stats are now active.
az: Müvəffəqiyyətlər! Statistikalar yenidən aktivdir.

en: Support
az: Dəstək

en: Tag name
az: Etiket adı

en: Tagged with %s
az: %s ilə etiketləndi

en: Tags
az: Etiketlər

en: Take Survey
az: İncələyin

en: Take WordPress with you.
az: WordPress-i özünüzlə götürün.

en: Terms of Service
az: Xidmət Şərtləri

en: Testimonial
az: Xarakteristika

en: Testimonial draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
az: Xarakteristika qaralaması yeniləndi. <a target="_blank" href="%s">Xarakteristikanın ön izləməsinə bax</a>

en: Testimonial pages display at most %1$s testimonials
az: Tədbirlər səhifəsində ən çox %1$s tədbir göstərilir

en: Testimonial published. <a href="%s">View testimonial</a>
az: Xarakteristika dərc edildi. <a href="%s">Xarakteristikaya bax</a>

en: Testimonial restored to revision from %s
az: Xarakteristika %s versiyasından geri bərpa edildi

en: Testimonial saved.
az: Xarakteristika qeyd edildi.

en: Testimonial scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview testimonial</a>
az: Xarakteristika planlandı: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Xarakteristikanın ön izləməsinə bax</a>

en: Testimonial submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
az: Xarakteristika göndərildi. <a target="_blank" href="%s">Xarakteristikanın ön izləməsinə bax</a>

en: Testimonial updated. <a href="%s">View testimonial</a>
az: Xarakteristika yeniləndi. <a href="%s">Xarakteristikaya bax</a>

en: Testimonials
az: Xarakteristikalar

en: Testing your site's compatibility with Jetpack...
az: Saytınızın Jetpack ilə uyğunluğu test edilir...

en: Text
az: Mətn

en: Text & Image Links
az: Mətn və Təsvir Bağlantıları

en: Text Link
az: Mətn Bağlantısı

en: Text List
az: Mətn Siyahısı

en: Text only
az: Yalnız mətn

en: Textarea
az: Mətn sahəsi

en: That connection has been removed.
az: Bu bağlantı ləğv edildi.

en: The Client ID/WP.com Blog ID of this site
az: Bu saytın Client ID/WP.com Blog ID-si

en: The Jetpack Module is already activated.
az: Jetpack Modulu artıq aktivləşdirilmişdir.

en: The Jetpack Module is already deactivated.
az: Jetpack Modulu artıq deaktivasiya edilmişdir.

en: The Jetpack Version is %s
az: Jetpack Versiyası %s

en: The Plugin is already active.
az: Bu qoşma artıq aktivdir.

en: The Plugin is already deactivated.
az: Bu qoşma artıq deaktivasiya edilmişdir.

en: The Twitter username of the owner of this site's domain.
az: Bu saytın domen adı sahibinin Twitter istifadəçi adı.

en: The VideoPress plugin could not communicate with the VideoPress servers. This error is most likely caused by a misconfigured plugin. Please reinstall or upgrade.
az: VideoPress qoşması VideoPress serverləri ilə əlaqə qura bilmədi. Böyük bir ehtimalla, yanlış tərtib edilmiş bir qoşma bu xətaya səbəb olur. Lütfən yenidən qurun və ya yüksəldin.

en: The WordPress.com blog_id is %d
az: WordPress.com bloq_id: %d

en: The authorization process expired.  Please go back and try again.
az: Hesaba daxilolma müddəti bitdi. Lütfən geri qayıdıb təkrar yoxlayın.

en: The email you entered was invalid. Please check and try again.
az: Daxil etdiyiniz e-poçt yanlışdır. Lütfən təkrar cəhd edin.

en: The image helps collect stats and <strong>makes the world a better place</strong> but should still work when hidden
az: Bu təsvir, statistikaların toplanmasına yardımçı olur və <strong>dünyanı daha yaxşı bir yer halına gətirir</strong>; ancaq gizlədilmiş olsa belə işləməsi gərəkdir

en: The old version has been deactivated and can be removed from your site. | The old versions have been deactivated and can be removed from your site.
az[0]: Əski versiya deaktivasiya edildi və saytınızdan silinə bilər.
az[1]: Əski versiyalar deaktivasiya edildi və saytınızdan silinə bilər.

en: The plugin is already installed
az: Qoşma artıq qurulmuşdur

en: The primary connection is owned by <strong>%s</strong>'s WordPress.com account.
az: Birinci dərəcəli bağlantı <strong>%s</strong> -ın WordPress.com hesabına aiddir.

en: The proofreader has suggestions for this post. Are you sure you want to publish it?
    
    Press OK to publish your post, or Cancel to view the suggestions and edit your post.
az: Korrektorun bu yazı üçün təklifləri var. Bunu dərc etmək istədiyinizdən əminsinizmi? 
     
    dərc etmək üçün OK düyməsinə basın, ya da təkliflərə baxmaq və yazını redaktə etmək üçün İmtina düyməsinə basın.

en: The proofreader has suggestions for this post. Are you sure you want to update it?
    
    Press OK to update your post, or Cancel to view the suggestions and edit your post.
az: Korrektorun bu yazı üçün təklifləri var. Bunu yeniləmək istədiyinizdən əminsinizmi? 
     
    
     
    yazını yeniləmək üçün OK düyməsinə basın, ya da təkliflərə baxmaq və yazını redaktə etmək üçün İmtina düyməsinə basın.

en: The proofreader supports English, French, German, Portuguese, and Spanish. Your user interface language (see above) is the default proofreading language.
az: Korrektor, İngilis, Fransız, Alman, Portuqal və İspan dillərini dəstəkləməkdədir. İstifadəçi interfeys diliniz (yuxarıda göstərilir) sizin mövcud korrektor dilinizdir.

en: The settings for Featured Content have <a href="%s">moved to Appearance &rarr; Customize</a>.
az: Xüsusi İçərik parametrləri <a href="%s">buraya daşındı: Görünüş → Özəlləşdir</a>.

en: The specified theme was not found.
az: Göstərilən mövzu tapılmadı.

en: The test results and some other useful debug information will be sent to the support team. Please feel free to <a href="#">review/modify</a> this information.
az: Test nəticələri və digər faydalı xəta sazlama məlumatları dəstək komandasına göndərilir. Bu məlumatları heç çəkinmədən <a href="#">dəyərləndirə bilər/dəyişdirə bilərsiniz</a>.

en: The theme is already installed
az: Mövzu artıq qurulmuşdur

en: The widget only works with Facebook Pages.
az: Vidcet sadəcə Facebook Səhifələri ilə işləyir.

en: Theme
az: Mövzu

en: Theme is empty.
az: Mövzu boşdur.

en: Theme: %1$s.
az: Mövzu: %1$s.

en: Themes
az: Mövzular

en: There seems to be a problem with your site’s ability to communicate with Jetpack!
az: Saytınızın Jetpack ilə əlaqə qurma bacarığında problem var kimi görünür!

en: There was a problem communicating with the Proofreading service. Try again in one minute.
az: Korrektor xidməti ilə əlaqə yaratmaq mümkün olmadı. Lütfən bir neçə dəqiqədən sonra təkrar yoxlayın.

en: There was a problem connecting to %s to create an authorized connection. Please try again in a moment.
az: Səlahiyyətli bir bağlantı qurmaq üçün %s ilə bağlantı qurularkən problem meydana gəldi. Lütfən birazdan təkrar yoxlayın.

en: There was a problem connecting to %s. Please disconnect and try again.
az: %s ilə əlaqə qurularkən bir problem ortaya çıxdı. Lütfən əlaqəni kəsib yenidən yoxlayın.

en: There was a problem connecting with Publicize. Please try again in a moment.
az: Bəyan ilə bağlantı qurularkən problem meydana gəldi. Lütfən birazdan təkrar yoxlayın.

en: There was a problem getting the data to display this address on a map.  Please refresh your browser and try again.
az: Bu ünvanı bir xəritə üzərində göstərmək üçün məlumatları qəbul edərkən bir xəta baş verdi. Lütfən brauzerinizi yeniləyin və təkrar yoxlayın.

en: There was an error communicating with the proofreading service.
az: Korrektor servisi ilə əlaqə qurularkən xəta baş verdi.

en: There was an error deactivating your plugin
az: Qoşmanızı deaktivasiya edərkən bir xəta baş verdi

en: There was an error installing your plugin
az: Qoşma quruıması sırasında bir xəta meydana gəldi

en: There was an error installing your theme
az: Mövzunuz qurularkən bir xəta baş verdi

en: There was an error updating your plugin
az: Qoşmanızı yeniləyərkən bir xəta baş verdi

en: There was an error updating your theme
az: Mövzunuzu yeniləyərkən bir xəta baş verdi

en: There was an error when subscribing. Please try again.
az: Abunə olarkən bir xəta baş verdi. Lütfən təkrar cəhd edin.

en: There was an error while activating the module.
az: Modulu aktivləşdirərkən bir xəta meydana gəldi.

en: There was an error while deactivating the module.
az: Bu modulu deaktivasiya edərkən bir xəta baş verdi.

en: There was an error while getting the update data for this site.
az: Bu sayt üçün yeniləmə məlumatı əldə edərkən bir xəta baş verdi.

en: These settings affect all sites on the network.
az: Bu parametrlər şəbəkədəki bütün saytlara təsir edəcək.

en: These settings change emails sent from your blog to followers.
az: Bloqunuza göndərilən izləyici e-poçt dəyişikliklərini bu parametrlə dəyişin.

[ctx: This HTML form field is marked as required by the user in contact form builder]
en: (required)
az: (gərəkli)

en: This connection is working correctly.
az: Bu qöşulma düzgün işləyir.

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
az[0]: Bu qalereya <a %1$s>% 2$s foto </a> ehtiva edir.
az[1]: Bu qalereya <a %1$s>% 2$s foto </a> ehtiva edir.

en: This post has been shared!
az: Bu yazı paylaşıldı!

en: This post is password protected.
az: Bu yazı parolla qorunur.

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
az: Bu yazı parolla qorunur. Şərhləri görmək üçün parolunuzu daxil edin.

en: This profile is not currently linked to a WordPress.com Profile.
az: Bu profil hazıda WordPress.com Profilinə bağlı deyil.

en: This slideshow could not be started. Try refreshing the page or viewing it in another browser.
az: Bu slaydşou işə salına bilməz. Səhifəni yeniləyin və ya başqa bir brauzerdə yoxlamağa çalışın.

en: This slideshow requires JavaScript.
az: Bu slaydşou üçün JavaScript lazımdır.

en: This user is not authorized to %s on this blog.
az: Bu  istifadəçi  %s bloqunda qeydiyyatdan keçməmişdir.

en: This user is not authorized to manage plugins network wide.
az: Bu istifadəçi şəbəkədəki qoşmaları idarə etməyə səlahiyyətli deyil.

en: This video is intended for mature audiences.
az: Bu video yetkinlik yaşına çatmış auditoriya üçün nəzərdə tutulmuşdur.

en: Thumbnail
az: Miniatür

en: Thumbnail Grid
az: Miniatür Toru

en: Tiled Columns
az: Döşənmiş Sütunlar

en: Tiled Galleries
az: Döşənmiş Qalereyalar

en: Tiled Mosaic
az: Mozaik Döşəmə

en: Tiles
az: Mozaikalar

en: Time
az: Vaxt

en: Time:
az: Tarix:

en: Timeline Theme:
az: Zaman tuneli mövzusu:

en: Title
az: Başlıq

en: Title:
az: Başlıq:

en: To infinity and beyond
az: Sonsuzluğa doğru

en: To use Post By Email, you need to link your %s account to your WordPress.com account.
az: E-poçt İlə Yazıdan istifadə edə bilmək üçün, %s hesabınzı WordPress.com hesabınız ilə bağlamağınız gərəkdir.

en: To use Publicize, you'll need to link your %s account to your WordPress.com account using the link below.
az: Bəyandan istifadə etmək üçün, aşağıdakı bağlantıdan istifadə edərək %s hesabınızı WordPress.com hesabınıza bağlamağınız gərəkdir.

en: Top Posts
az: Ən çox oxunan yazılar

en: Top Posts &amp; Pages
az: Ən Populyar Yazılar &amp; Səhifələr

en: Top Posts &amp; Pages by views are calculated from 24-48 hours of stats. They take a while to change.
az: Son 24-48 içində baxış statistikalarına görə hesablanan Ən Yaxşı Yazılar &amp; Səhifələr. Dəyişmələri bir az zaman ala bilər.

en: Top Searches
az: Ən populyar axtarışlar

en: Transparent
az: Şəffaf

en: Transparent Background
az: Şəffaf Arxa fon

en: Trash
az: Zibil qutusu

en: Trouble with Jetpack?
az: Jetpack ilə əlaqədar bir probleminiz varmı?

en: Turned on per post
az: Hər bir yazı üçün ayrı-ayrı açılır

en: Tweets by @%s
az: @%s tweetləri

en: Twitter Site Tag
az: Twitter Sayt Etiketi

en: Twitter Timeline
az: Twitter Xronologiyası

en: Type
az: Növ

en: Types
az: Növlər

en: UP
az: YUXARI

en: Unable to create your Post By Email address. Please try again later.
az: E-poçt İlə Yazı ünvanınız yaradıla bilmir. Lütfən daha sonra təkrar yoxlayın.

en: Unable to disable your Post By Email address. Please try again later.
az: E-poçt İlə Yazı ləğv edilə bilmir. Lütfən daha sonra təkrar yoxlayın.

en: Unable to regenerate your Post By Email address. Please try again later.
az: E-poçt İlə Yazı ünvanınız yenidən yaradıla bilmir. Lütfən daha sonra təkrar yoxlayın.

en: Uncategorized
az: Kateqoriyasız

en: Unknown post type requested.
az: Bilinməyən yazı növü tələb edildi.

en: Unpublished
az: Dərc edilməmiş

en: Untitled Post
az: Başlıqsız Yazı

en: Update Menu Item Label
az: Menyu maddəsinin etiketini yenilə

en: Update Menu Section
az: Menyu Bölməsini Yenilə

en: Update Project Tag
az: Layihə Etiketini Yenilə

en: Update Project Type
az: Layihə Növünü Yenilə

en: Upload a Video
az: Video Yüklə

en: Uploading...
az: Yüklənir...

en: Use Google Analytics with Infinite Scroll
az: Google Analytics-i Davamlı Sürüşdürmədə istifadə edin

en: Use Markdown for comments.
az: Aşağı dəyəri şərhlər üçün istifadə et.

en: Use Markdown for posts and pages.
az: Aşağı dəyəri yazılar və səhifələr üçün istifadə et.

en: Use a large and visually striking layout
az: Böyük və parlaq vizual tərtibatdan istifadə edin

en: Use a valid email address.
az: Düzgün e-poçt istifadə edin.

en: Use automatically detected language to proofread posts and pages
az: Yazzılarda və səhifələrdə korrektor oxuması etmək üçün avtomatik olaraq təyin edilən dildən istifadə et

en: Use the <kbd>TAB</kbd> key on your keyboard to move between colums and the <kbd>ENTER</kbd> or <kbd>RETURN</kbd> key to save each row and move on to the next.
az: Sütunlar arasında hərəkət etmək üçün klaviaturanızdakı <kbd>TAB</kbd> klavişini və hər sətri qeyd edərək bir sonrakına keçmək üçün <kbd>ENTER</kbd> və ya <kbd>RETURN</kbd> istifadə edin.

en: Use these settings to display different types of content on your site.
az: Saytınızdakı fərqli mühtəviyyat növlərini göstərmək üçün bu parametrlərdən istifadə edin.

[ctx: Used as the default option in a dropdown list]
en: -- Select --
az: -- Seç --

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Hide
az: Gizlət

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Show
az: Göstər

en: Username
az: İstifadəçi adı

en: Using the checkboxes next to each module, you can select multiple modules to toggle via the Bulk Actions menu at the top of the list.
az: Hər bir modulun yanında olan təsdiqləmə qutularından istifadə edərək, birdən çox modul seçə bilər və siyahının üzərindəki Kütləvi Hərəkətlər menyusundakı hərəkətləri həyata keçirə bilərsiniz.

en: Using the tools on the right, you can search for specific modules, filter by module categories or which are active, or change the sorting order.
az: Sağ tərəfdəki alətlərdən istifadə edərək, istədiyiniz modulları tərtibləyə bilər, modul kateqoriyasına görə filtrləmə edə bilər, aktiv olan modulları sıralaya bilər ya da sıralamalarını dəyişdirə bilərsiniz.

en: Value
az: Dəyər

en: Verified Services
az: Təsdiqlənmiş Servislər

en: Video on %s
az: %s üzərində video

en: Video post by %s.
az: %s tərəfindən video yazısı.

en: Video post.
az: Video yazısı.

en: View %1$s&#8217;s profile on %2$s
az: %1$s&#8217;s profilinə %2$s üzərində bax

en: View All
az: Tamamına Bax

en: View Comic
az: Komiksə Bax

en: View Full Profile &rarr;
az: Tam Profilə Bax &rarr;

en: View Full Site
az: Bütöv sayta bax

en: View Menu Item
az: Menyu maddəsinə bax

en: View Menu Item Label
az: Menyu maddəsinin etiketinə bax

en: View Menu Section
az: Menyu Bölməsinə Bax

en: View Mobile Site
az: Mobil Sayta Bax

en: View Project
az: Layihəyə Bax

en: View Project Tag
az: Layihə Etiketinə Bax

en: View Project Type
az: Layihə Növünə Bax

en: View Site Stats without JavaScript
az: Javascript olmadan Sayt Statistikalarına Bax

en: View Testimonial
az: Xarakteristikaya Bax

en: View full size <span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>
az: Tam ölçüdə bax <span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>

en: View on Instagram
az: Instagram-da bax

en: View people's profiles when you mouse over their Gravatars
az: Mausunuzu insanların Gravatarlarının üzərinə gətirdiyinizdə onların profillərini görün

en: View stats on WordPress.com right now
az: Elə indi WordPress.com-da statistikalara bax

en: View:
az: Bax:

en: Views
az: Baxışlar

en: Views over 48 hours. Click for more Site Stats.
az: 48 saat ərzindəki baxışlar. Daha çox sayt statistikası üçün tıklayın.

en: Visibility
az: Görünüş

en: Visit <a href="%s">Site Stats</a> to see your stats.
az: Statistikalara baxmaq üçün <a href="%s">Sayt Statistikalarını</a> ziyarət edin.

en: Visit the post for more.
az: Daha ətraflı məlumat üçün bu yazını ziyarət edin.

en: Warning! Multibyte support missing!
az: Xəbərdarlıq! Multibyte dəstəyi əksikdir!

en: We could not verify that your server is making an authorized request. Please try again, and make sure there is nothing interfering with requests from your server to the Jetpack Server.
az: Serverinizin səlahiyyətli bir istək tələb etdiyini təsdiqləyə bilmədik. Lütfən təkrar yoxlayın və serverinizdən Jetpack serverinə edilən istəklərə mane olan hər hansı bir şey olmadığından əmin olun.

en: We were unable to get your stats just now. Please reload this page to try again.
az: Sİzin statistikalarınızı elə indi əldə edə bilmədik. Təkrar cəd etmək üçün bu səhifəni yenidən yükləyin.

en: We&rsquo;ve changed this option to a click-to-scroll version for you since you have footer widgets in Appearance &rarr; Widgets, or your theme uses click-to-scroll as the default behavior.
az: Bu parametri sizin üçün sürüşdürmək-üçün-tıkla versiyası ilə dəyişdirdik, çünki ya Görünüş &rarr; Vidcetlər bölməsində alt hissə vidcetindən istifadə edirsiniz, ya da mövzunuz mövcud olaraq sürüşdürmək-üçün-tıkla xüsusiyyətindən istifadə edir.

en: Website
az: Veb sayt

en: Website Verification Services
az: Vebsayt Təsdiqləmə Servisləri

en: Welcome to Custom CSS!
    
    To learn how this works, see http://wp.me/PEmnE-Bt
az: Özəl CSS-ə Xoş Gəldiniz!
    
    Bunun necə işlədiyini öyrənmək üçün baxın. http://wp.me/PEmnE-Bt

en: We’ll also let you know as soon as your site is up and running, so you can keep an eye on total downtime.
az: Saytınız hazır olduğunda bu vəziyyəti sizə bildirəcəyik; dolayısı ilə cəmi dövrə xaricində qalma müddətini də təqib edə bilərsiniz.

en: What should the subject line be?
az: Obyekt xəttində nə olmalıdır?

en: What's a Gravatar?
az: Gravatar nədir?

en: White
az: Ağ

en: Widget ID:
az: Vidcet ID:

[ctx: Widget Visibility: {Rule Major [Page]} is {Rule Minor [Search results]}]
en: is
az: edir

en: Widget title:
az: Vidcet başlığı:

en: Width
az: En

en: With 1 comment | With %s comments
az[0]: 1 şərh ilə
az[1]: %s şərh ilə

en: WordPress.com Likes are
az: WordPress.com Bəyənilənlər

en: WordPress.com Reblog Button
az: WordPress.com Yenidən Bloqlama Düyməsi

en: WordPress.com Username
az: WordPress.com İstifadəçi adı

en: WordPress.com is currently having problems and is unable to fuel up your Jetpack.  Please try again later.
az: WordPress.com-da hazırda bir problem var və Jetpack-ı dəstəkləyə bilmir. Lütfən daha sonra təkrar yoxlayın.

en: Write a Comment...
az: Şərh Yaz...

en: XML Sitemap
az: XML Sayt xəritəsi

en: Yearly Archives: %s
az: İllik Arxivlər: %s

en: Yearly archives
az: İllik arxivlər

en: Yep. You can enter multiple email addresses in the Email address field, and separate them with commas. A notification email will then be sent to each email address.
az: Bəli. E-poçt ünvanı sahəsinə birdən çox e-poçt ünvanı daxil edə bilərsiniz, ancaq onları vergüllə ayırmalısınız. Bu bildiriş e-poçtu hər e-poçt ünvanına göndəriləcəkdir.

en: Yes
az: Bəli

en: You are all set! Your site can now be managed from <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/sites</a>.
az: Hər şey hazırdır! Saytınız artıq <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/sites</a> səhifəsindən idarə edilə bilər.

en: You are currently running a development version of Jetpack. <a href="%s" target="_blank">Submit your feedback</a>
az: Hazıda Jetpack-ın təkmilləşdirmə versiyasını işlədirsiniz. <a href="%s" target="_blank">Geri bildirişinizi göndərin</a>

en: You are not allowed to make this change.
az: Bu dəyişikliyi etmə səlahiyyətiniz yoxdur.

en: You are not allowed to manage this item.
az: Bu maddəni idarə etməyə izin verilmir.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
az: Bu maddəni zibil qutusundan geri almaq üçün yetərli iznə sahib deyilsiniz.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
az: Bu maddəni zibil qutusuna göndərmə izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to switch to this theme
az: Sizə bu mövzuya keçmək üçün icazə verilmir

en: You are required to specify a capability to check.
az: Sizdən yoxlamaq üçün bir qabiliyyəti müəyyən etmək tələb olunur.

en: You are required to specify a module.
az: Bir modul təyin etmək gərəkdir.

en: You are required to specify a plugin to activate.
az: Sizdən aktivləşdirmək üçün bir qoşma müəyyən etmək tələb olunur.

en: You are required to specify a plugin.
az: Bir qoşma təyin etməyiniz gərəkdir.

en: You are required to specify a theme to switch to.
az: Sizdən keçid etməyiniz üçün bir mövzu daxil etmək tələb olunur.

en: You are required to specify a theme to update.
az: Yeniləmək üçün bir mövzu təyin etməyiniz gərəkdir.

en: You can activate or deactivate individual Jetpack modules to suit your needs.
az: Jetpack modullarının hər birini ehtiyaclarınıza görə aktivləşdirə, ya da deaktivasiya edə bilərsiniz.

en: You can add the following variables to your service sharing URL:
az: Aşağıdakı variantları xidmət paylaşma URL-na əlavə edə bilərsiniz:

en: You can make a connection for just yourself or for all users on your blog. Shared connections are marked with the (Shared) text.
az: Sadəcə özünüz üçün və ya bloqunuzdakı bütün istifadəçilər üçün bir bağlantı hazırlaya bilərsiniz. Paylaşılan bağlantılar (Paylaşılan) mətni ilə işarələnir.

en: You can manage your network-wide whitelist via the network admin.
az: Şəbəkə nəzarətçisi vasitəsi ilə şəbəkə bazasında etibarlı ünvanlar siyahısını idarə edə bilərsiniz.

en: You cannot disconnect, without having first connected.
az: Bağlantı qurmadan bağlantını kəsə bilməzsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
az: Bu səhifəyə varmaq üçün yetərli izniniz yoxdur.

en: You have already subscribed to this site. Please check your inbox.
az: Bu sayta daha əvvəl abunə oldunuz. Lütfən daxil olan e-poçt qutunuzu yoxlayın.

en: You have chosen not to connect your blog. Please click 'accept' when prompted if you wish to connect your accounts.
az: Bloqunuzu bağlamamağı seçdiniz. Hesablarınızı bağlamaq istəyirsinizsə, lütfən 'qəbul et'-ə tıklayın.

en: You have shared this post with %s
az: %s ilə bu yazı paylaşıldı

en: You have successfully connected your %1$s account with %2$s.
az: %1$s hesabınızı %2$s ilə uğurla bağladınız.

en: You must <a href="%s">log in</a> to post a comment.
az: Şərh yazmaq üçün <a href="%s">giriş</a> etməlisiniz.

en: You must be <a href="#" class="jp-carousel-comment-login">logged in</a> to post a comment.
az: Şərh yaza bilmək üçün <a href="#" class="jp-carousel-comment-login">giriş etməlisiniz</a>.

en: You must connect your Jetpack plugin to WordPress.com to use this feature.
az: Bu xüsusiyyətdən istifadə etmək üçün WordPress.com üçün Jetpack qoşması bağlanmalıdır.

en: You must link another admin account before switching primary account holders.
az: Əsas hesab sahiblərini dəyişdirməzdən əvvəl başqa bir nəzarətçi hesabını qoşmalısınız.

en: You must specify a valid action
az: Keçərli bir hərəkət təyin etməyiniz lazımdır.

en: You must specify a valid blog URL!
az: Düzgün bir bloq URL təmin etməyiniz gərəkdir!

en: You need to register your Jetpack before connecting it.
az: Jetpack-ı qoşmadan öncə, qeydiyyatdan keçməlisiniz.

en: You need to select what to show in this <a href="%s">Gravatar Profile widget</a>.
az: <a href="%s">Gravatar Profil vidceti</a> içində nə göstərmək istədiyinizi seçməlisiniz.

en: Your API key is invalid
az: Sizin API açarınız yararsızdır

en: Your Custom Content Types
az: Özəl İçərik Növləriniz

en: Your Email Address
az: Sizin e-poçt ünvanınız

en: Your IP (%1$s) has been flagged for potential security violations.
az: IP ünvanınız (%1$s) mümkün təhlükəsizlik pozuntularına qarşı işarələndi.

en: Your IP (%1$s) has been flagged for potential security violations.  <a href="%2$s">Find out more...</a>
az: IP ünvanınız (%1$s) mümkün təhlükəsizlik pozuntularına qarşı işarələndi.  <a href="%2$s">Daha çox məlumat...</a>

en: Your Jetpack is almost ready!
az: Sizin Jetpack artıq hazırdır!

en: Your Jetpack setup looks a-okay!
az: Sizin Jetpack qurulumunuz yaxşı görünür!

en: Your Name
az: Adınız

en: Your Portfolio Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
az: Portfel Arxivinizdə hələlik heç bir içərik mövcud deyil. İdarəetmə lövhəsi üzərindən yeni bir içərik yaratmağa başlaya bilərsiniz.

en: Your Site Stats work better with JavaScript enabled.
az: Sizin Sayt Statistikanız qoşulmuş Javascript ilə daha yaxşı işləyir.

en: Your Testimonial Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
az: Tədbirlər Arxivinizdə hazırda heç bir yazı yoxdur. Yazıları lövhənizdə hazırlaya bilərsiniz.

en: Your answer was incorrect, please try again.
az: Cavabınız düzgün deyil, lütfən təkrar yoxlayın.

en: Your blog does not currently have any published posts.
az: Sizin bloqda hazırda dərc edilmiş hər hansı bir yazı yoxdur.

en: Your comment is awaiting moderation.
az: Şərhiniz yoxlama gözləyir.

en: Your comment is in moderation.
az: Şərhiniz yoxlanmaq üçün gözləməkdədir.

en: Your comment was approved.
az: Şərhiniz təsdiqləndi.

en: Your current IP: %s
az: Sizin düzgün IP: %s

en: Your main blog is not connected to WordPress.com. Please connect to get an API key.
az: Əsas bloqunuz WordPress.com-a qoşulmamışdır. Bir API açarı almaq üçün lütfən qoşulun.

en: Your new field was saved successfully
az: Yeni sahəniz müvəffəqiyyətlə qeyd edildi

en: Your site isn’t reaching the Jetpack servers.
az: Sizin sayt Jetpack serverləri üçün əlçatan deyil.

en: Your site isn’t securely reaching the Jetpack servers.
az: Saytınız, Jetpack serverlərinə təhlükəsiz bir şəkildə qoşula bilmir.

en: Your theme supports <strong>%s</strong>
az: Sizin mövzunuz <strong>%s</strong> dəstəkləyir

en: Your theme supports Testimonials
az: Sizin mövzunuz Tədbirləri dəstəkləyir

en: Your upload didn't complete; try again later or cross your fingers and try again right now.
az: Sizin yükləməniz tamamlanmadı; elə indi və ya daha sonra təkrar yoxlaya bilərsiniz.

en: [%s] Joining confirmation
az: [%s] Qoşulma təsdiqlənməsi

en: a post or page is first published
az: yazı və ya səhifə ilk dəfə dərc edildiyində

en: a post or page is updated
az: yazı və ya səhifə yeniləndiyində

[ctx: a variable command that a user can write, provided in the printed instructions]
en: option
az: seçim

en: and
az: və

[ctx: as sharing source]
en: Email
az: E-poçt

en: cancel
az: İmtina

en: day
az: gün

en: edit
az: redaktə et

en: edit text
az: mətni redaktə et

[ctx: error message in contact form builder]
en: Oops, there was a problem generating your form.  You'll likely need to try again.
az: Bağışlayın, forma yaradıcısında bir problem meydana gəldi.  Siz böyük ehtimalla təkrar cəhd etməli olacaqsınız.

en: go back
az: əvvələ qayıt

[ctx: in {category/tag name}]
en: In "%s"
az: "%s" kateqoriyasında

en: month
az: ay

[ctx: my list of books to read]
en: To Read
az: Ətraflı oxu

[ctx: next-saturday]
en: Image navigation
az: Təsvir naviqasiyası

[ctx: noun]
en: Comment
az: Şərh

[ctx: past participle: books I have read]
en: Read
az: Oxu

[ctx: placeholder: dropdown menu to select widget visibility; hide if or show if]
en: %s if:
az: Bu durumda %s:

en: proofread
az: korrektor

en: search everything
az: hər şeyi axtarın

[ctx: share to]
en: Email
az: E-poçt

[ctx: share to]
en: Print
az: Çap et

en: the past day
az: Ötən gün

en: the past month
az: ötən ay

en: the past quarter
az: ötən rüb

en: the past week
az: Ötən həftə

en: the past year
az: Ötən il

[ctx: the value that they want to update the option to]
en: value
az: dəyər

en: this video
az: bu video

[ctx: watch a video title]
en: Watch: %s
az: İzlə: %s

en: week
az: həftə

[ctx: word count: words or characters?]
en: words
az: kəlmə

[ctx: {#} Blocked malicious login attempts -- number is on a prior line, text is a caption.]
en: Blocked malicious login attempts
az: Blok edilən pis niyyətli giriş etmə cəhdinin miqdarı

[ctx: {#} Spam comments blocked by Akismet -- number is on a prior line, text is a caption.]
en: Spam comments blocked by Akismet.
az: Spam şərh Akismet tərəfindən blok edildi.
